15. kolo: SK Stehelčeves - FC Baník Stochov "B" 1:0

02.04.2011

V zápase se stochovskou rezervou byl prvním přímým soubojem s týmem, který se pohybuje v sestupových vodách. V naší sestavě se stále ještě neobjevili dva klíčoví hráči, zraněný Tuček a z domova neuvolněný Pavel Donoval, a také bez Trníka. Naopak se poprvé představila nová akvizice Petlán.

Začátek zápasu byl stejně jako celý první poločas velice opatrný. Hosté zcela evidentně přijeli se snahou zbytečně neinkasovat a veškerou svou snahu soustředili na obranu. A protože veškeré naše snahy končily před velkým vápnem, byla dlouhou dobu vidět pro nezúčastněného diváka nudná partie bez fotbalových momentů. Do jediné větší šance jsme se dostali ve 26. min. Po chybě v rozehrávce se zmocnil míče Petr Donoval, přihrávkou do vápna našel volného Šubina, který trochu zbrkle pálil z první vysoko nad. Za zmínku ještě stojí výborné centry Stehlíka, po kterých se do menších šancí dostali Rejdík a Šubin a dva nebezpečné rohy Poláčka. Po druhém T. Kořínek hlavičkoval do náruče brankáře. Hosté prakticky neohrozili naší branku a vynikali především řečněním s rozhodčím Dvořákem. Ten, po několika důrazných varováních, začal rozdávat žluté karty, což se ukázalo jako klíčové pro celé utkání.

Druhý poločas začal v duchu prvého, postupně jsme však přidávali na otáčkách a častěji jsme se dostávali do pokutového území soupeře. Tam jsme však naráželi na neschopnost s koncovce. V 55. min. Petr Donoval pěkně zpracoval centr do vápna a sám před brankářem netrefil branku. Rovněž Šubinova hlavička po rohu ze vzdálenější tyče šla podél opuštěné branky vedle. Náš tlak sílil a hosté přerušovali jen za cenu faulů, po kterých šli předčasně do sprch hned dva hráči po druhé žluté kartě (75. a 80. min.).

Teprve naše početní převaha přinesla jediný gól zápasu. V 84. min. důrazný průnik na malé vápno Petra Donovala zastavili hosté faulem. Míč si i přes protesty trenéra postavil na značku Šubin a jeho špatně kopnutou střelu brankář bez problémů vyrazil, zpět k exekutorovi, který s velkým štěstím napodruhé míč dorazil za brankovou čáru. Závěrečná pětiminutovka byla přímo infarktová. Hosté po obdrženém gólu nerezignovali a vrhli veškeré síly do útoku a naše obrana jen horko těžko odvracela. Po několika rozích byli velice blízko k vyrovnání. V poslední minutě z TK obstřelili zeď a skákavý balón Chrustek s velkými obtížemi vyrazil.

Sestava: Chrustek - Keller - M. Kořínek, T. Kořínek, Poláček - Havlát, Rejdík, Stehlík, Petr Donoval - Šubin, Petlán

Střídání: 67. min. - Dobrý (Havlát)

87. min. - Dlouhý (Keller)