15. kolo: SK Stehelčeves - FC Čechie Velká Dobrá "B" 3:1

08.05.2013

Ve druhém dohrávaném jarním kole jsme přivítali třetí tým tabulky rezervu Velké Dobré, která při slabších jarních výkonech lídrů skupiny Hostouně a Bělče cítila šanci na postup. Navíc Doberští na jaře ještě neztratili a vítězné tažení určitě nechtěli přerušit na hřišti nějaké Stehelčevsi. Jenže naši po delší době kompletní také mají celkem slušnou jarní sérii.

Utkání začalo celkem vyrovnaně, z naší strany zaujalo především bodlo Rejdíka z velkého vápna, hosté měli velkou šanci v 11.min. Na centr do malého vápna Chrustek nezareagoval, na hlavičku naběhnuvšího útočníka však ano. Doberský stroj postupně nabíral na očekávaných obrátkách a jejich tlak rostl minutu od minuty až vygradoval k vedoucímu gólu. S míčem postupujícího útočníka nezastavil ani Pavel D, jen ho zahnal do strany a oblouček přes vybíhajícího Chrustka rozvlnil síť. Po utkání se hráč přiznal, že centroval na druhou stranu na volného spoluhráče - 0:1. Je to pomalu jarní tradicí, že na začátku utkání dostaneme gól abychom v zápětí srovnali. Také tentokrát tomu tak bylo. Opět skvělý Stehlík založil akci ve středu hřiště, přihrál Tučkovi před branku, Honza se chladnokrevnou kličkou zbavil vybíhajícího brankáře a skóroval do prázdné branky - 1:1. To notně přibrzdilo doberský stroj a hosté najednou nevěděli jak dál. Blízko ke skórování jsme byli i ve 24.min. Kellerovu střelu hlavou po rohu vyhlavičkoval soupeřův obránce z brankové čáry na roh, po kterém tentýž jak přes kopírák zachránil po střele Pavla D. Velké problémy dělal hostům ve předu Šubín, několikrát se uvolnil, ale hendikepovaný zraněnou nohou vždy místo střely musel hledat spoluhráče. Až ve 28.min. zvolil jiné řešení. Jakoby si vzpomněl na žákovská léta, kdy i nejlepší soupeře převyšoval rozdílem třídy, prokličkoval mezi třemi obránci a zastrčil do branky podél brankáře - 2:1. Zbytek poločasu celkem svižného utkání se hrál nahoru - dolů, většina akcí byla zakončená a z mého pohledu bylo na co se koukat (doberští diváci to viděli jinak, ale když se prohrává s papírově slabším soupeřem tak se to svádí na leccos). V posledních minutách nás hosté zatlačili, ale bez viditelného efektu.

Také druhý poločas začal v doberské režii a hned ve 48.min. mohli hosté vyrovnat. Nenápadný oblouček z velkého vápna skončil na břevně. O poznání nápaditější byla jejich akce v 57.min. TK ze strany prodlužovali hlavou do malého vápna a tam útočník důrazně tísněn M.Kořínkem střílel dlouhou nohou vedle. Určitě největší šance hostů v zápase! Jinak se ale naše defenzíva soustředěně bránila tlaku soupeře a tak paradoxně jsme se do šancí dostávali více my. A především díky Stehlíkovi. V 64.min. sám pronikl přes obranu, střela v tísni mu však odskočila a vzápětí vysunul rychlého Petra D po lajně a na jeho krásný centr byl Tuček o půl hlavy menší. V 67.min. vyztužil střed zálohy T.Kořínek a jeho příchodem se hra vyrovnala. Po třech minutách na hřišti zakončoval po akci Palova nad. A velice aktivní Tóma byl i u třetí naší branky v 83.min. Jeho sraženou střelu Havlát napálil z první před Palova a ten pojistil naše vítězství - 3:1

Další vítězství, které se moc neočekávalo, se zrodilo díky nezměrné bojovnosti celého mančaftu, kterou jsme eliminovali fotbalovějšího soupeře. Jako velký přínos do budoucnosti vidím výkon Tómy, který na hřišti určitě nejvíc chybí Stehlíkovi.

Chrustek - Pavel Donoval - M. Kořínek , Rejdík, Poláček - Krejcar, Stehlík, Tuček, Petr Donoval, - Keller, Šubín

Střídání: 45.min. Palov a Havlát za Šubína a Krejcara

67.min. T. Kořínek za Petra Donovala