15. kolo: SK Stehelčeves - SK Buštěhrad "B"

31.03.2012

I přes nepovedenou jarní premiéru jsme v derby s buštěhradskou rezervou byli jednoznačnými favority. V sestavě se objevil i Hořák, ovšem stále ještě absentoval Petr Donoval, který by měl být hlavní posilou proti loňskému roku.

Celé utkání se odehrávalo za našeho trvalého tlaku a až na pár vyjímek se hosté vůbec nedostali před naší branku. Několik menších příležitostí měli kolem 20.min, ale v podstatě byl Táborský bez práce. Naopak naše ofenzíva řádně zatápěla soupeřově obraně. Úvodní šance byla po Poláčkově rohu, střelu ze skrumáže však brankář vystihl. Další tutovky jsme měli mezi 30. až 35.min. Po kombinaci M. Kořínek - Keller - Šubín posledně jmenovaný podklouzl při střele a netrefil branku, stejně jako Hořák při střele z velkého vápna o minutu později. K cíli nevedla ani spolupráce Martinů v útoku, zakončoval Šubín tísněn dvěma útočníky, ani pěkná střela Stehlíka, která však postrádala razanci. Branky jsme se dočkali až ve 40. min. T. Kořínek si všiml nabíhajícího Kellera, přihrávkou z půlky hřiště přes celou šířku hřiště ho sice zahnal až k rohovému praporku, ale Keller se dovedl uvolnit přes svého strážce a nacentroval do vápna na v akci ukázkově pokračujícího Tómu, který umístěnou střelou k tyči nedal jinak velmi kvalitnímu brankáři šanci - 1:0. Do poločasu jsme ještě mohli navýšit vedení po střelách Stehlíka (2x) či Kellera, nebo akci Šubína, který si pěkně zaběhl do volného prostoru, ale rozskákanou přihrávku nezpracoval.

Na začátku druhé půle se hosté očekávajíc velký tlak ještě více zatáhli do obrany, vzdali se veškerých útočných snah a míče pouze odkopávali co nejdál od branky. V přehuštěném prostoru se staticky hrající naši hráči nemohli prosadit. Vyjímkou byla střela Šubína v 60. min. (opět výborný brankář) a individuální průnik Hořáka v 62. min. zakončený střelou z úhlu do boční sítě. Ke zvýšení náskoku nevedla ani TK Pavla D., na který si vzorně naběhl Hořák a hlavičkou podél brankáře jen těsně minul branku (67. min.). Hosté se trochu osmělili až kolem 70. min., kdy nás na pár minutek přitlačili k našemu vápnu a po sérii rohů jsme se chvilku obávali o výsledek. Naši však jakoby se nadechovali k závěrečnému tlaku, který byl místy drtivý a přinesl celou řadu brankových příležitostí (Zelenický, Šubín, střela T. Kořínka nad). Z trápení nás vysvobodila až dvojice Pavel D., Hořák. Pavel si všiml volného Hořáka na velkém vápně a z půlky mu přihrál přesně na nohu. Hořák, zády k brance, se dobře zorientoval a jeho střela z otočky se od tyče odrazila do branky.

I když se celé utkání hrálo na jednu branku, nebyl náš výkon zdaleka optimální. Byla to spíš zásluha slaboučkatého soupeře, který bez podpory hráčů z "Áčka" byl nejslabším týmem, se kterým jsme hráli. Bohužel, ani na takovém soupeři si nedovedeme vylepšit skóre a trápíme se až do posledního hvizdu.

Sestava: Táborský - Pavel Donoval - Poláček, T. Kořínek, M. Kořínek - Rejdík, Keller, Stehlík, Tuček - Hořák, Šubín

Střídání: 75.min. Zelenický za Kellera