15. kolo: SK Stehelčeves - SK Družec 1:2

03.04.2010

Nelehký úkol nás čekal v 15. kole v podobě suverénního lídra soutěže. Sebevědomí hosté z Družce přijeli dříve, než se začali trousit naši borci a nevěřícně kroutili hlavami nad naším hřištěm s poznámkami jako: " Tak na tomhle Suchopárek ještě nehrál..."
Samotné utkání začalo oboustranně opatrně, hrálo se od vápna k vápnu a první vzruch přinesla až 8. min. Nejprve T. Kořínek dobře naskakoval na Poláčkův roh a z protiútoku po minele M. Kořínka zatáhl soupeřův útočník míč až k čáře a jeho centr po zemi vyrazil Chrustek rozštěpem. Hůře se mu však vedlo ve 14. min. Nenápadný, spíš nákop než střela, mu k překvapení všech prolétl mezi rukama a soupeř se lacino dostal do vedení.
Vyrovnat jsme mohli o deset minut později, avšak prudký roh Hafenrichtera prolétl malým vápnem nikým netečován. A opět po naší velké šanci jsme inkasovali my a opět zcela zbytečně po chybě brankáře. Po souboji Kellera s útočníkem míč vysokým pomalým obloučkem přelétl na malém vápně špatně postaveného Chrustka, který ho pohledem kontroloval až do sítě - 0:2. A tak jsme do kabin odcházeli po zcela vyrovnaném průběhu s dvoubrankovým mankem.
Od začátku druhého poločasu nás soupeř zatlačil, naše obrana však s přehledem tlaku odolávala a paradoxně šance jsme měli my. V 60. min se probil celou obranou T. Kořínek, se slabou střelou k tyči si však brankář snadno poradil. Poklid utkání vyrušila 65. min. Po TK Poláčka hostující obránce důrazně tísněn Pavlem D. hlavou snížil na 1:2 a utkání konečně dostalo ten správný říz. Hosté obávající se o výsledek přitlačili a naše obrana jen stěží tomuto tlaku čelila. Největší příležitosti zlikvidovali Keller, když s pomocí tyče vykopával s prázdné branky a pomezní, který při třetím gólu odmával ofsaid (hosté se hodně zlobili).
Naši spoléhali na rychlé protiútoky, ale dobře organizovaná obrana hostů si s nimi s přehledem poradila. O konečný rozruch se tak postaral Hafenrichter. Nejprve si za protesty vysloužil zbytečnou žlutou kartu a po chvíli i červenou (po druhé žluté) za stažení protihráče.
V kvalitním utkáním ukázali oba soupeři, že i na nekvalitním hřišti se nechá hrát solidní fotbal. Na rozdíl od podzimního duelu jsme se soupeřem hráli vyrovnanou partii a při troše štěstí jsme mohli odejít i s bodovým ziskem.
SESTAVA: Chrustek - Keller - M. Kořínek, T. Kořínek, Poláček - Trník, Pavel Donoval, Tuček, Stehlík - Petr Donoval, Hafenrichter
STŘÍDÁNÍ: 85. min Hořák (Trník)