15. kolo SK Stehelčeves – SK Slavoj Pozdeň B 5:0 (1:0)

31.03.2019

Tak úvod do sezóny nám proti lídrovi vyšel na 100%, teď jen dobrou formu potvrdit na domácím hřišti proti celkům z nižších pater tabulky, což nám na podzim moc nešlo, viz ostudné prohry s Dřetovicemi a Neuměřicemi a remíza s Blevicemi. V dosavadním průběhu jsme doma ztratili 10 bodů, zatímco venku jen tři. Na půdě dnešního soupeře proti pozdeňské rezervě jsme zvítězili přesvědčivě 6:1 a podobný výsledek jsem očekával i v tomto utkání. Potěšitelné bylo, že oproti utkání v Uhách, kde na lavičce náhradníků seděl jediný hráč, byla dnes lavička náhradníků plná.
Rozdíl ve výkonnosti byl patrný od začátku. Rozepisovat se o všech našich šancí by zabralo mým čtenářům hodně času (prý mám být stručnější), tak jejich popis zestručním. Hned v úvodu měl dvě šance Skořepa (jednou sám proti brankáři) a po pěkné kombinační akci také Stehlík, který ve výhodné pozici přestřelil. Ale i hosté kousali a snažili se důstojně sekundovat. A kdo ví, jak by se skóre vyvíjelo, kdyby nás v 6.min nepodržel Dlouhý. Dobře kopnutý TK z 18m zlikvidoval tygřím skokem a ještě byl včas na nohou, aby pokryl i následnou dorážku. To však byla asi jediná akce hostů za celý zápas, ve zbytku jsme jednoznačně dominovali my. Dlouho však bez gólového efektu. Také hosty totiž držel jejich brankář, se kterým si naši plejeři ne a ne poradit. Pokryl několik těžkých střel a zajímavé byly jeho souboje se Skořepou, připomenu ten, ve kterém se Standa prosmýkl obranou a kličkou pro diváky chtěl obejít i brankáře. Ten jí vystihl a následoval krkolomný pád našeho útočníka, který z dálky vypadal penaltově. A když už nemohl brankář, vypomohl obránce na čáře při Stehlíkově střele po krásné akci na jeden dotek. Gól padl do poločasu jen jeden ve 26.min. Na Hafenrichterův roh si na bližší tyč naskočil T.Kořínek a nekompromisní hlavou napravil podobný moment před pěti minutami, kdy z totožné akce "hlavičkoval" ramenem do břevna.
Jednogólový náskok však stále držel hosty v naději na dobrý výsledek, a protože začátek druhého poločasu byl z naší strany trochu neurovnaný, mohlo se stát všelico. Naštěstí nás vysvobodily stehelčevské drny. Skákavá střela Nešvery ze 20m možná ani nemířila do branky a pro brankáře by byla lahůdkou, kdyby v poslední chvíli o jeden z drnů nevypočitatelně nezměnila směr, od brankářova obličeje navíc dostala záhadnou faleš a stočila se do branky. Kuriózní gól definitivně zlomil odpor hostů a zbytek utkání už byla jen otázka výše skóre. A to narůstalo, přestože jsme se nijak zvlášť nesnažili. Dva góly přidal Skořepa. Na 3:0 po Kracíkově akci potřetí v utkání sám proti brankáři a gól na 4:0, to byla paráda. Skořepa vystihl pozdeňský aut na stopera, po několika kličkách a přešlapovačkách mezi hráči si sice pokazil reputaci špatným centrem, ale tu si vzápětí opět napravil, když odražený míč dopravil do sítě efektními nůžkami přes hlavu. Na konečných 5:0 zvýšil náš nejlepší jarní střelec Nešvera, čímž se dostal s deseti zásahy na 5.místo v tabulce střelců. Té zatím vévodí skořepa s 15. brankami.
Už jsem byl upozorněn, že v zápise o utkání jsou nesmysly. Je to tím, že před zápasem nešel zápis otevřít a po zápase si tam pak svérázný rozhodčí p. Hudera napsal, co ho napadlo.
Správně naše sestava vypadala takto: Dlouhý - Donoval - Rejdík, T.Kořínek, M.Kořínek - Kopřiva, Hafenrichter, Stehlík, Tuček - Nešvera, Skořepa Postupně střídali Kracík, Kopolovič, Poláček a Krejcar