15. kolo SK Stehelčeves – Sokol Neuměřice 3:2 (1:2)

08.04.2018

Všimli jste si, že jsem postřeh z minulého utkání začal větou, že bylo odloženo první podzimní kolo? Samozřejmě, že jsem měl na mysli jarní. Abych se do toho nezamotal, radši teď budu psát o dalším kole, zda je to druhé či třetí jarní, nechám na každém. Loni jsme s Neuměřicemi odehráli dvě utkání, obě na hřišti soupeře a obě skončily překvapivým výsledkem. Nejprve jsme na jaře potupně prohráli s béčkem 2:3, když jsme už ve 20.min. prohrávali o tři góly a posléze na podzim jsme také celkem překvapivě porazili jejich áčko 2:1.
V aktuálním duelu jsem před utkáním nejen proto favorizoval nás. Doma je doma a také v tabulce jsme na tom o něco lépe. Jenže když jsem pln optimismu viděl kdo a proč nepřijde, optimismus mě začal opouštět. Je škoda, že při neúčasti některých "hvězd" zrovna nepřijdou i hráči, kteří nedostávají tolik příležitostí. Zrovna v tomto utkání se mohli ukázat. Dlouho to vypadalo, že do hry půjdeme jen s jedním náhradníkem, což při nedoléčených zraněních Stehlíka, M.Kořínka a Kopřivy není nic moc, Nakonec přiběhl Pázler. Jako vždy na poslední chvíli.
Úvod utkání se odehrával výhradně na naší polovině, obrana však vypadala klidně a soupeř ničí nepřekvapil. Poprvé jsme se dostali za půlku až v 6.min a naše snaha byla přerušena faulem hned za půlkou. Ale když se to umí, tak ani tato vzdálenost je nebezpečná. Prudký centr za obranu Donovala a placírka Stehlíka rovnou ze vzduchu a vedeme 1:0. Nebezpečná byla podobná situace i o několik minut později. Stejní aktéři, tentokrát víc na tělo atakovaný Stehlík se k míči jen těsně neprodral. Vzrušení přinesla i 16.min. Po dalším centru do malého vápna tentokrát ze strany, se chystal na vzdálenější tyči hlavičkovat do prázdné branky Tuček, nekompromisně byl však rukama sražen k zemi. Penalta to byla, to uznávali i soupeřovy hráči, jen rozhodčí Nykl (mimochodem hodně mizerný a to na obě strany) zůstal v klidu. Bohužel v 17.min odstoupil první nalomený Kořínek a v naší obraně a potažmo v celém týmu nastal totální chaos. Nechali jsme se zatlačit do hluboké defenzívy a dělali jednu chybu za druhou. Neuměřických bylo najednou plno a jejich akce byly hodně nebezpečné. Ukázkou našeho chaosu byla i 25.min. Naše zmatené vhazování téměř u rohového praporku soupeře se dostali neuměřičtí do rychlého brejku. Střela z malého vápna šla vysoko nad, ale hned po naší rozehrávce získali hosté na půlce míč a rychlými přihrávkami nás dokonale rozebrali. Střela Novotného k tyči byla nechytatelná. Takže dvě naše standardky a dvě šance soupeře. Zdaleka to ale nebylo vše. Ve 37.min individuálně prošel Jaroš středem obrany a otočil skóre utkání. Že jsme odcházeli do kabin pouze s jednobrankovým mankem, vděčíme Dlouhému. Chytil dva jisté góly a předvedl i další dobré zákroky.
V kabinách byl asi trenér hodně nepříjemný, protože náš výkon se přeci jenom zlepšil a vyrovnali jsme nejen hru, ale i skóre. V 55.min do třetice Donoval hledal z TK Stehlíka, před ním se však hlavou podruhé do statistik utkání zapsal neuměřický předstoper Novotný, z tohoto zápisu se tentokrát vůbec neradoval. Utkání ač nepříliš kvalitní bylo zajímavé. Hosté několikrát zahrozili nepřesnými střelami, naši spíš centry před branku do míst, kde se zrovna žádný z našich hráčů nenacházel. A pomalu se zdálo, že opět uvidíme penalty. Jenže v 85.min přenesl Donoval odkopem hru od vlastního vápna až k soupeřovému, kde se tyčil jak skála Furthner a vycvičen k tomuto z futsalu sklepl míč na do té doby nenápadného Rejdíka a ten pumelicí kolem brankáře zajistil povinné tři body pro nás. Dlužno podotknout, že jsou to body nezasloužené, protože většinu utkání byli hosté jednoznačně lepší.