15.kolo SK Stehelčeves - Tuřany

02.04.2016

Nováček soutěže Tuřany se drží překvapivě na třetím místě, avšak v podzimním utkání jsme až do zranění Stehlíka byli lepším týmem. Nějak si stále nedovedu srovnat v hlavě, že rozdíl mezi námi a dnešním soupeřem je neuvěřitelných 24 bodů. Nic jiného než výhru v dnešním utkání, do kterého poprvé v ročníku nechybí žádná z opor, neberu.

Úvodní rozkoukávání, které trvalo čtvrthodinu a hrálo se od vápna k vápnu, jsme se začali prosazovat před soupeřovou brankou a ve předu byl hodně znát Šubin, který nastoupil poprvé po osmizápasové stopce. Jeho tři akce měly gólové parametry. V 16.min. po přihrávce Nešvery a v 18.min. po Řezáčově autu střílel do brankáře, ve 26.min. naopak po jeho přihrávce Řezáč na dlouhou nohu přestřelil z malého vápna prázdnou branku. Po půlhodině se do hry začali dostávat také hosté, naše výborně hrající obrana však veškeré snahy hrát míče na rychlé tuřanské útočníky eliminovala. Hosté ve své snaze trošku pozapomněli na zadní vrátka a ve 43.min. po Tučkově brejku Šubin svůj třetí souboj s brankářem vyhrál - 1:0.

Hned v úvodu druhého dějství měli svou největší a vlastně jedinou šanci hosté. Poprvé se povedlo utéci tuřanskému útočníkovi po lajně a zpětnou přihrávku jeho kolega zužitkoval pouze ke střele nad branku. V dalším průběhu však již naše obrana pracovala spolehlivě. To na druhé straně hřiště byla situace jiná. V 55.min. prošel Řezáčův aut (po zápase mi kladl na srdce, abych to nezapomněl zdůraznit) na Tučka a ten zády k brance z otočky střelou k tyči skóroval podruhé. A když v 67.min. vyhrál Stehlík po Donovalově TK souboj s brankářem a Frýdl pohodlně skóroval do prázdné branky, vypadalo utkání rozhodnuté. Jenže když v 70.min. podběhl Dlouhý přetažený roh, Ševčíkovi se zželelo hostů a snížil na 3:1, hosté opět ožili. Další komplikace však naše obrana již nepřipustila a po zásluze jsme přerušili téměř rekordní sérii čtrnácti prohraných utkání. Čekal jsem, zda náhodou nepřekonáme absolutní rekord sedmnácti prohraných utkání. Kdysi, když základ dnešního Áčka hrál okresní přebor žáků jsme byli po 17.kole poslední s nulovým bodovým ziskem. Pro osvěžení paměti, zbylých pět utkání jsme vyhráli a v soutěži jsme se zachránili.

Dlouhý - Donoval - Ševčík, Rejdík, Kořínek - Tuček, Frýdl, Stehlík, Nešvera - Šubin, Řezáč

68.min. Panáček za Řezáče

79.min. Krejcar za Kořínka

88.min. Pázler za Šubina