16. kolo: FC Slavoj Kladno - SK Stehelčeves 3:1

09.04.2011

Další utkání o přežití s posledním Slavojem Kladno mohlo v případě vítězství přinést klid šestibodového náskoku od sestupové příčky. Do zápasu již nastoupili Tuček s Pavlem Donovalem, takže jsme nastoupili v nejsilnější možné sestavě a dostatečným odhodláním a sebevědomím.

Bohužel hned první minuta utkání nás vrátila zpět do reality. Domácí se prvně dostali k míči a pasem za obranu vyslali do brejku rychlonohého útočníka na kterého Keller sice rychlostně nestačil, přesto se mu povedlo vytěsnit ho až k brankové čáře. Zdálo se již, že nebezpečí je zažehnáno, útočník však vyslal z téměř nulového úhlu propagační střelu, která nepřipraveného Chrustka překvapila - 1:0.

Na vyrovnání se naštěstí nečekalo dlouho. V 8. min. se k odraženému míči dostal Šubin, kličkou se zbavil vybíhajícího brankáře a skóroval do opuštěné branky - 1:1. Po vyrovnání jsme se snažili zatlačit soupeře, ten však bránil pozorně a při přechodu do útoku hrál jednoduše a efektivně. Ve 12. min. opět po rychlém brejku stříleli nad, v 17. min. zbytečně ztratil Poláček míč a následný centr do vápna šel na paty neobsazeného hráče. Třetí velkou šanci v řadě měli domácí po rohu, kdy nejmenší hráč hlavou trefil břevno.

Od poloviny prvního dějství jsme opět převzali iniciativu my a zahrozili jsme několika menšími šancemi. Ve 22. min. jsme mohli jít do vedení po pěkně kopnutém TK Pavla Donovala do malého vápna. T. Kořínek v souboji s brankářem sice míč netrefil ideálně, přišlo ale několik nebezpečných dorážek v následné skrumáži. Do vedení šli ale domácí. Stačil jim k tomu jeden víceméně zbůhdarma nakopnutý míč až k našemu vápnu. Dobíhajícího útočníka držel na zádech M. Kořínek a místo, aby řešil situaci "nefotbalovým" odkopem nechával míč vybíhajícímu Chrustkovi. Jenže ten si šel pro míč hodně laxně a hbitý útočník mu míč vyšťouchl a zavěsil do opuštěné branky - 2:1.

Do druhé půle nastoupili za Kellera a Tučka (oba laborují se zraněním) Rejdík a Havlát, obraz hry však kopíroval první půli. V 48. min. prokličkoval domácí hráč celou obranou od půlky až do vápna a střelu Chrustek reflexivně vykopl a v 51. min. po zbytečné ztrátě míče při rozehrávce následoval centr do otevřené obrany a tentokrát se již domácí nemýlili - 3:1.

Na průběh utkání zareagoval zastupující trenér Jindra posílením útoku - Petlána nahradil Trník. Hodně jsme se tlačili dopředu a domácí se soustředili spíše na udržení výsledku a pozorně bránili. Jejich snahu jsme jim ulehčovali hodně nepřesným zakončením. Řada našich menších šancí, ani tři gólové zůstali nevyužity a velký tlak na konci byl hodně bezzubý. Takže místo abychom si zajistili klid, odvezli jsme si z Kladna Černého Petra v podobě sestupové příčky.

A ještě zmíněné tři gólovky: 70. min. - Překopnutý míč za obranu a brejk hned dvou hráčů. Šubin místo přihrávky na Petra Donovala volil kličku brankáři, ten ji však vystihl. 85. min. - Pěkná kombinační akce na jeden dotek, Havlátův oblouček na Šubina, ten z vápna přestřelil, 88. min. - hlavou prodloužený TK Poláčka brankář vyrazil před sebe a střela T. Kořínka šla vysoko nad.

Sestava: Chrustek - Keller - M. Kořínek, T. Kořínek, Poláček - Tuček, Pavel Donoval, Stehlík, Petlán - Petr Donoval, Šubin

Střídání: 45.min. - Havlát (Tuček) a Rejdík (Keller)

57. min. - Trník (Petlán)