16.kolo Koleč - SK Stehelčeves

09.04.2016

Do Kolče, která se na bod přiblížila vedoucí Černuci, jsme odjížděli bez velkých ambicí. V minulém kole jsme sesadili ze třetího místa Tuřany a já byl moc zvědavý, zda vítězná sestava potrápí i ještě silnějšího soupeře.

A Koleč byla opravdu herně o poznání větší level. Začali velkým tlakem, ve 35.min již vedli 3:0 a měli i několik dalších šancí. Pravda ovšem je, že k tomuto vedení jim značně dopomohl svým výkonem náš brankář, který opravdu neměl svůj den, a všechny tři góly jdou na jeho triko. Již v 7.min. ve strachu, že by se vypíchnutí míče před útočníkem mohlo považovat za malou domů, hlavičkoval míč na nohu útočníka, ve 24.min. neudržel v rukou centr z rohu a ve 35.min. pozdě zareagoval na nepříliš prudkou střelu z TK z 18.m. Údajně byl špatně postavený za zdí. A naši? Po prvním gólu jsme srovnali hru, několikrát jsme i přehráli domácí obranu. Ani druhý gól nás nepoložil a ve 32.min. po TK hlavičkoval Nešvera do tyče. A dokonale jsme zaskočili domácí v závěru poločasu. Ve 42.min. prošel Tuček, jeho centr z boku prošel obranou ke Frýdlovi a ten prostřelil brankáře. Že bychom měli nového střelce? Třetí gól ve třetím utkání. Ve 44.min. snížil Nešvera na rozdíl jediné branky střelou z velkého vápna.

Bylo vidět, že na začátku druhého poločasu vzali domácí vážně naše varování z konce poločasu prvního a jen se štěstím jsme odolávali náporu. Pomalu jsme se vymaňovali z tlaku, ale přišla další rána. V 55.min. si pan rozhodčí Čechovský popletl fotbal s basketem. Frýdlův souboj tělo na tělo posoudil jako zákrok penaltový. Ani tato událost nás neposlala do kolen, naopak. Dvacet minut jsme nepustili Koleč na naší půlku. Několikrát jsme rozebrali kombinačně domácí obranu, avšak žádná z našich šancí již brankou neskončila. Naopak z protiútoku do otevřené obrany jsme inkasovali v 75.min. popátě. Zbytek zápasu se již jen dohrával.

Dá se říci, že jsme utrpěli hodně krutou a smolnou prohru, která vůbec neodpovídala průběhu zápasu. I přes pět obdržených gólů musím všechny hráče pochválit a poděkovat. Pokud budou v poli i nadále podávat podobné výkony, věřím v záchranu.

Dlouhý - Donoval - Ševčík, Rejdík, Kořínek - Tuček, Frýdl, Stehlík, Nešvera - Šubin, Řezáč

64.min. Panáček za Řezáče

76.min. Krejcar za Ševčíka

82.min. Pázler za Šubina