16. kolo: SK Stehelčeves - FK Žižice

04.04.2015

Souboj prvního s posledním nepatří zrovna mezi trháky a navíc mohl mít dnes po tragickém výkonu v Uhách nějaká očekávání? Navíc naše sestava je čím dál více prořídlá a z naší na jaře nejlepší lajny zbyl pro dnešní utkání jen Kořínek. A když se na hřišti objevil hlavní hrdina zápasu p. rozhodčí Choleva, nebylo co řešit.

A favorit z Žižic od začátku plnil svou povinnost zvítězit a mírně tlačen rozhodčím šel již v 18.min. do vedení. Zatažení po lajně, centr na penaltu a díky nedůslednosti obrany měl hlavičkující hráč dostatek klidu - 0:1. Hodně emocí bylo na hřišti v min. 25. Po neodpískaných šlapácích na Kořínka a Kellera následoval faul na Tučka v našem vápně. Zraněný Tuček zůstal zraněný ležet, rozhodčí hru nepřerušil. Hosté se zachovali nesportovně a také pokračovali ve hře a ze situace frustrovaný Kořínek hru přerušil rukou ve vápně. Po dlouhých ostrých výpadech na rozhodčího hosté z penalty zvýšili na 2:0. Poločas se dohrál víceméně v poklidu.

Zápasu přihlížela i okresní generalita pánové Podraský (předseda STK) a Rubeš (předseda komise rozhodčích a starosta Žižic) a když jsem o poločas šel kolem nich do kabin, oba jen nevěřícně kroutili hlavami. Vykroutit si jí mohli i po dalším hodně sporném výroku rozhodčího, když v 54.min. nařídil kulantně řečeno hodně přísnou penaltu, samozřejmě v náš neprospěch. Útočník se točil ve vápně kolem našeho stojícího obránce a přepadl mu přes nohy - 0:3. A prakticky z dalšího útoku jsme inkasovali počtvrté. Údajně po ofsaidu, nevím, útok byl tak rychlý, že jsem se nestihl vrátit. Frustraci si naši fanoušci vylili na mě a já vzteky zahodil praporek. Bylo to jedno, mnou ani mým náhradníkem (praporku se s chutí zmocnil Tuček) odmávané ofsaidy rozhodčí stejně neodpískal.

Frustrace, bezmoc, vztek a smutek nad tím, co se dělo na hřišti mě neopustily ani do druhého dne. Jsou okamžiky, kdy si pokládám otázku, zda to, co dělám má vůbec nějaký smysl. Náladu mi spravilo až to, že pan rozhodčí Choleva dostal za svůj výkon stop na pět zápasů.

Sestava: Dlouhý - Keller - Rejdík, Tuček, Kořínek - Krejcar, Kóňa, Stehlík, Nešvera - Raif, Šubín

Střídání: 46.min. Muller za zraněného Tučka

73.min. Furthner za Raifa