16. kolo: Sokol Lidice "B" - SK Stehelčeves 0:3

07.04.2013

Tak konečně jsme se dočkali. Po dvou odložených kolech kvůli nepřízni počasí nás čekalo nepříjemné utkání v Lidicích. Máme v paměti dvě poslední utkání, které byly hodně vyhecované. Domácí jsou sice beznadějně poslední, ale v případě jejich vítězství by se k nám přiblížili na 7 bodů, což není nezlikvidovatelný náskok. Jediné naše přípravné utkání s účastníkem OP Libušínem nám sice vyšlo (5:3), ale to bylo již před čtyřmi týdny a od té doby se čeká, až se umoudří počasí, které zdaleka nebylo ideální a fotbalové, což letošní jaro již nikoho nepřekvapuje.

Co naopak překvapilo, byl způsob, jakým jsme vlétli do začátku utkání. Převyšovali jsme domácí ve všech směrech. V rychlosti, kombinaci, nápaditosti a hlavně v sebevědomí. Již v 7. min jsme šli do vedení pro domácí hodně nešťastným gólem. Nepodařená střela Šubína prošla brankáři mezi nohama. Pravda je, že našeho střelce nechali lidičtí trestuhodně osamělého ve vápně, takže si o trest vlastně řekli. Druhý náš gól, mnohem hezčí a po fotbalovější akci nám nebyl uznán pro údajný ofsajd a tak se na zvýšení skóre čekalo do 33 .min. Co na domácí platilo po celý zápas byl presink při rozehrávce a nejvíce v téhle disciplíně vynikal pohyblivý Tuček. Také před druhým gólem vybojoval míč a Petr D. se presentoval nádhernou střelou pod vzdálenější vingl. Tentokrát domácí brankář neměl nejmenší šanci. Ke třetí brance jsme měli blízko kolem 40. min, kdy jsme dostali soupeře pod drtivý tlak. Střelu Rejdíka vytáhl brankář na roh a po něm přišlo několik závarů, které Lidice se štěstím ustály. Z domácích aktivit v prvním poločase zaujaly pouze dvě střely ze střední vzdálenosti, které však netrefili branku.

Také druhou půli jsme začali tlakem a několika menšími šancemi. Největší měla naše nová akvizice Nešvera (hrál výborně a je skutečným přínosem pro mančaft), přetažený míč z rohu jen lehce tečoval. V 57. min ukázal svou sílu Řezáč. Díky svému důrazu odstavil tělem svého strážce a postupoval sám na brankáře. Jeho lob však skončil nad břevnem domácí branky. Pak následovala jediná pořádná šance Lidic. Kolmicí za obranu se domácí dostali do přečíslení a centr před branku neposedně poskakoval mezi dvojicí útočníků. Jejich snahy přerušil bezchybný Pavel D., jenž se může po právu chlubit titulem nejlepší hráč roku 2012. A tak se v poklidu utkání dohrávalo, hlídali jsme si výsledek a občas jsme nebezpečně zahrozili. A přeci jsme se dočkali trochy vzruchu. V 75. min opět důrazný Tuček vybojoval míč a přihrál na stejně důrazného Řezáče a jeho střelu vytáhl rukou domácí obránce. ČK a penalta musely následovat a exekutor Poláček upravil na konečných 0:3. Další neuznaný gól pro ofsajd zmiňuji již jen tak mimochodem.

Lidice tentokrát nebyly silným soupeřem a tudíž nelze náš dobrý výkon přeceňovat. Přesto je potřeba chválit za bojovný zdravě agresivní projev vůči soupeři a naopak za pohodu a pozitivní energii, která z mužstva vyzařovala. Nutno je však ve stejném duchu pokračovat i proti silnějším soupeřům a pak bychom se mohli dočkat i lepších zítřků.

Sestava: Chrustek - Pavel Donoval - M. Kořínek, Rejdík, Poláček - Nešvera, Šubín, Stehlík, Havlát - Tuček, Petr Donoval

Střídání: 52. min Řezáč za Havláta

63. min Krejcar za Šubína

87. min Dlouhý za Petra Donovala