16. kolo: Unhošť - SK Stehelčeves 1:2

10.04.2010

Když jsme odjížděli k utkání 16. kola do favorizované Unhošti bez bratrů Donovalů, hříšníka Hafenrichtera a flétnisty Trníka, vzpomněl jsem si na duel někdy před pěti lety, kdy jsme málem inkasovali desítku (9:0).

Proto jsme od začátku hráli soustředěně od zadu a do útoku jsme se moc netlačili. Soupeřova taktika vylákat nás přihrávkami na vlastní polovině a pak dlouhými pasy vysílat rychlonohé útočníky moc nevycházela díky dobré práci naší obrany. A protože se nám dařila kombinace uprostřed hřiště, kde jsme domácí přehrávali, hráli jsme s druhým týmem naší skupiny vyrovnanou partii. Domácí měli sice několik menších šancí, ale utkání začalo být zajímavé až po půlhodině hry a vyvíjelo se především v náš prospěch. Vše načal Hořák, který nejdříve důrazem vybojoval aut, na nic nečekal a rychlou rozehrávkou na Skořepu překvapil rozhozenou obranu. Skořepa výjimečně nevolil střelu, ale prodloužil na Stehlíka, který patičkou přiklepl Tučkovi před otevřenou branku. A Tůča ukázal, že anketu o předpokládaného střelce jara nevyhrál náhodou - 0:1.

O minutu později mohli domácí vyrovnat. Centr do vápna Chrustek podivně obíhal, útočník však z první netrefil branku. V 35. min unhošťský obránce opět zbytečně přišel o míč, tentokrát Tučkovou zásluhou a následná Skořepova křižná střela těsně minula branku. Velké šance měli také domácí. V 38. min polovysoký centr špičkou kopačky nadzdvihl útočník těsně nad naší branku a ve 43. min dokonce orazítkovali břevno. Ovšem mezi tím jsme úřadovali my a podstatně efektivněji. V 41. min krásnou střelou z 25 m rozvlnil síť Stehlík a zvýšit mohl ještě Hořák, který tísněn bekem nastřelil vybíhajícího brankáře.

Z kabin domácích určitě slyšela celá Unhošť, jak nespokojený je jejich trenér s výkonem svých svěřenců. A ti si jeho hlasitý monolog vzali k srdci. Zrychlili pohyb na hřišti a agresivitu v osobních soubojích. My jsme bránili pouze pomocí odkopávání míče na vpředu osamocený devadesátiletý útok Skořepa - Ševčík (vystřídal Hořáka). I přes to jsme se dostali do velké šance. V 52. min výborně zkrotil Ševčík jeden z vysokých odkopů přetížené obrany a Skořepa vyslal do sóla rychlého Tučka. Ač tísněn obráncem měl po úprku přes půl hřiště dostatek sil (asi má natrénováno) obstřelit brankáře, bohužel netrefil branku. A tak se o minutu později mohli radovat i domácí, kteří snížili na 1:2 pěknou střelou z velkého vápna. A tlak domácích ještě vygradoval. V 58. min Keller nedoskočil na skákavý míč a útočník domácích se ocitl sám před Chrustkem, který skvěle vykryl prostor. I přes nápor domácích jsme soustředěně bránili, čas se však neskutečně pomalu vlekl. Obrovskou šanci měli domácí v 76. min, kdy se po centru ze strany ocitl útočník sám téměř na brankové čáře, naštěstí však přestřelil.
Definitivně rozhodnout utkání jsme mohli 5 minut před koncem. Nejprve se výborně hrající Stehlík zmocnil míče na naší polovině, prokličkoval obranným valem soupeře a řítil se k brance. Ani on však nevyzrál na vyběhnuvšího brankáře. Chvíli na to Havlát přestřelil z malého vápna. Závěrečnou šanci měli domácí v poslední minutě, štěstí však stálo v tomto utkání více při nás a od vyrovnání nás zachránilo břevno.

SESTAVA: Chrustek - Keller - M. Kořínek, T. Kořínek, Rejdík - Havlát, Tuček, Poláček, Stehlík - Hořák, Skořepa.

STŘÍDÁNÍ: 46. min Ševčík (Hořák)