17. kolo: SK Stehelčeves - Meteor Pletený Újezd 3:0

14.04.2012

Ve čtvrtém jarním kole se našim divákům představil další tým z dolní poloviny tabulky, tým který jsme na jaře na jejich hřišti přehráli rozdílem třídy a podobný průběh se očekával také v tomto duelu. A také od začátku utkání jsme svou roli favorita potvrzovali, bohužel s jednou vadou na kráse. Kdo sleduje náš tým, tuší, že jde o neskutečně neproduktivní koncovku.

Pro ilustraci - výčet našich akcí :

3.min - Stehlíkův centr si na velkém vápně patičkou zpracoval Šubín, čímž se dostal za obranu, místo umístěné střely podél vybíhajícího brankáře zvolil pumelici, která skončila vysoko nad brankou hostů.

4.min - Hlavička T. Kořínka po Tučkově přetaženém rohu obloučkem přehupla těsně nad břevno.

6.min - Další hlavička T. Kořínka po centru do vápna byla již o něco přesnější. Odrazila se od tyče zpět na jeho nohu, ale prázdnou branku opět přestřelil.

Po 10 minutách hry jsme měli vést 3:0, jenže jsme málem prohrávali. Hosté se poprvé dostali k naší brance a vybojovali rohový kop. Nebezpečný by nebyl, kdyby Pavel Donoval dlouho neváhal s odkopem, kterým potom již v nouzi trefil dobíhajícího útočníka, od kterého se míč odrazil a málem překvapil nepřipraveného Táborského. To však bylo ze strany hostů vše a nadále jsme útočili a neproměňovali šance my. V 15. min Tuček vtipně zakombinoval se Stehlíkem u rohového praporku a jeho prudký centr si nikým neatakovaný Hořák pěkně zpracoval, netrefil však odkrytou branku. Do konce poločasu jsme se celkem snadno dostávali do blízkosti újezdské branky převážně nakopávanými míči na naše útočné hroty, z čehož se zrodilo pouze několik dalších šancí.

Ani po změně stran se obraz hry nezměnil a již ve 48. min jsme konečně zužitkovali náš tlak ve vedoucí gól. A obranu hostů jsme překonali naší velkou podzimní zbraní: TK Poláčka - hlava T. Kořínka - 1:0. V 54. min se presentoval střelou z první po centru z rohu Stehlík, hrdinou okamžiku byl však brankář hostů díky reflexivnímu zákroku. O minutu později zahráli hosté rukou ve vápně a rozhodčí Dvořák nařídil pokutový kop. Po několika nepovedených penaltách však došlo k situaci, že nikdo z tradičních exekutorů se k míči neměl. Situace došla tak daleko, že se ke kopnutí nabízeli hosté. Nakonec se nechal přemluvit Poláček a bezpečně proměnil - 2:0. V 73. min se hostům nelíbil verdikt rozhodčího (nic neřešící faul na půlce) a jeden z hráčů se neudržel a nepěkně a nepublikovatelně otituloval sudího. Nic než červená nemohla následovat. Dohrávalo se v poklidu a vzruch přinesl až samotný závěr. Nejprve se do obrovské šance dostali hosté. Naše obrana hrála až v přílišném poklidu a dala vyniknout jinak téměř nezaměstnanému Poušťákovi a již v nastavení si po dalším z dlouhých centrů zpracoval Šubín míč prsama, první střelou trefil padajícího brankáře a na druhý pokus došťouchnul míč do branky 3:0.

Sestava: Sestava: Táborský - Pavel Donoval - Poláček, T. Kořínek, M. Kořínek - Rejdík, Stehlík, Petr Donoval, Tuček - Hořák, Šubín

Střídání: 63. min Keller za Hořáka

75. min Zelenický za Petra Donovala