17. kolo: SK Stehelčeves - SK Kamenné Žehrovice "B" 6:0

17.04.2010

V kompletní sestavě a nabuzeni výhrou v Unhošti jsme si proti žehrovické rezervě, která bez posil z Áčka nemá třetitřídní kvalitu, nepřipouštěli nic jiného než výhru. Soupeř nám pozici ještě vylepšil tím, že přijel pouze s deseti hráči.
A také hra se od samého začátku až do konce nesla v duchu předzápasových prognóz. Pokud se hosté k něčemu dostali, bylo to spíše nekoncentrovanosti v naší defenzivě - ve 26. min tísněný útočník přehazoval netakticky vyběhnutého Chrustka, který má naštěstí dobrý postřeh a svou chybu napravil a o pár minut později příliš profesorsky rozehrávající Keller přišel o míč, následná přihrávka však našla v ofsaidu postaveného protihráče. A to vše za stavu 0:0!
Mnohem více šancí jsme však měli my. Výborný zkušený brankář Žehrovic vychytal i nemožné. Hned zkraje utkání si poradil se střelami Hafenrichtera, ve 23. min po TK Poláčka zlikvidoval střelu Petra D. z malého vápna a v 34. min přizvedl centr Hafenrichtera před Stehlíkovou hlavou. Několik nebezpečných střel minulo žehrovskou branku (v 10. min T. Kořínek hlavou po rohu, v 19. min M. Kořínek střelou z 25 m a ve 30. min se netrefil ani Hafenrichter). Nádhernou akci jsme předvedli v 25. min. Po Stehlíkově dlouhém autu Hafenrichter přihrával na malé vápno, Petr D. však skluzem minul prázdnou branku.
S narůstajícím tlakem narůstala i nervozita na hřišti. Hosté bránili ze všech sil i za cenu zdržování, zakopávání míče a také drobnými provokacemi úspěšně vyváděli naše hráče z koncentrace. Naštěstí máme rychlíka Pavla D., který doběhl již ztracený balón u brankové čáry a zpětnou přihrávkou našel na malém vápně Hafenrichtera. Ten, ač zády k brance a tísněn třemi obránci se uvolnil a zavěsil. A protože jsme během pěti minut skórovali ještě dvakrát, bylo utkání rozhodnuté. Na 2:0 zvyšoval opět Hafenrichter (po centru do vápna tentokrát prostřelil brankáře) a na 3:0 upravil Petr D. (zkrotil na drnech rozskákaný míč po centru Hafenrichtera).
Nic nového nepřinesl ani druhý poločas. První velkou šanci měl Petr D., z malého vápna však přestřelil. Ovšem již v 52. min prošla jeho přihrávka pod nohou obránce, Havlát životní střelou z první málem protrhnul brankovou síť a spokojeně pustil na hřiště Zemana. Hostům postupně ubývaly síly, jenže naši hráči spíše než na efektivitu hráli na efekt, takže skóre se měnilo již jen dvakrát, pokaždé zásluhou Pavla D. V 64. min po rychlé kombinaci obstřelil brankáře a v 77. min zpracoval na velkém vápně přesný Rejdíkův třicetimetrový pas (No, pár metrů jsem přidal, ale opravuje mi auto a slíbil slevu. Ale pas to byl skutečně ukázkový.) a uzavřel skóre utkání, ve kterém jsme dobře potrénovali.
SESTAVA: Chrustek - Keller - M. Kořínek, T. Kořínek, Rejdík - Havlát, Poláček, Pavel Donoval, Stehlík - Petr Donoval, Hafenrichter

STŘÍDÁNÍ: 52. min Zeman (Havlát)
73. min Skořepa (Petr Donoval)

A ještě poznámka na konec - Standa Skořepa je naším nejúspěšnějším hráčem, co se týče bodového zisku. Schválně si dejte tu práci a zjistěte, kdy jsme naposledy prohráli, když nastoupil.