17.kolo SK Stehelčeves - Smečno

16.04.2016

Kolečská prohra v minulém kole sice mrzí, avšak víceméně jsem s ní počítal a výkon ve druhém poločase byl příslibem pro zápas se Smečnem. V plné sestavě jsem naopak v tomto utkání počítal s vítězstvím. Na podzim jsme tam v hodně osekané sestavě sehráli vyrovnané utkání.

A začátek zápasu nám vyšel podle našich představ. První šanci sice měli hosté, jejich útočník přestřelil ve výhodné pozici branku z velkého vápna, ale pak jsme se víc prosazovali my. Nejprve vytáhl brankář Stehlíkovu střelu hlavou pod břevno po Tučkově pěkně zahraném rohu, v 19.min již ale kapituloval po ukázkové rychlé akci od naší branky. Nešvera přihrávkou, která měla oči, našel volného Stehlíka uprostřed pole a ten podobnou přihrávkou vyslal Řezáče do brejku. Řezáč chladnokrevně proměnil - 1:0. Při podobné akci hostů ve 23.min. po naší ztrátě míče se proti útočníkovi hostů vyznamenal Dlouhý. Smečenští hodně chtěli srovnat, přidali na bojovnosti a zatlačili nás na naši polovinu. My jsme se jen úporně bránili, obranná řada nás však hodně podržela a hosté z velkého tlaku nevyprodukovali vůbec nic. Po čtvrthodině tlaku jsme ve 42.min. byli blízko gólu my. Nešvera ukázal své možnosti, nadechl se k velkému sólu postupně zdolal čtyři bránící hráče. Bohužel jeho tvrdá střela šla doprostřed branky.

Také ve druhém poločasu pokračoval velký tlak hostů a hned v úvodu musel předvést Dlouhý své umění. Při střele z velkého vápna chytil jistý gól. Po čtvrthodině jsme se pomalu začali vymaňovat z tlaku a zdálo se, že jsme z nejhoršího venku. Jenže stačila jedna chybná přihrávka v 72.min na polovině soupeře a na střelu k tyči po rychlém protiútoku již Dlouhý šanci neměl - 1:1. A hosté znovu ožili a opět nás zatlačili do velké defenzívy. Jenže šance byly na druhé straně zásluhou Šubína. Jeho hlavička z malého vápna šla těsně nad a posléze ho brankář vychytal po individuálním přechodu přes obránce. Po dvou našich velkých šancích však šlo do vedení Smečno. V 82.min. poprvé v tomto utkání chybovala naše obrana a hned způsobem přímo ostudným. Mezi osmi našimi hráči ve vápně byli pouze dva hráči soupeře, a ti se přesto prosadili - 1:2. Utkání vypadalo jako rozhodnuté, jenže hosté místo aby výsledek kontrolovali, se dosti nepochopitelně snažili svůj náskok zvýšit. Smečenská obrana byla najednou snadno prostupná a před jejich brankou bylo v závěru utkání hodně živo. V 87.min na výborně zahraný Tučkův roh naskakovalo hned několik našich hráčů, míč obrana odvrátila jen na velké vápno na Rejdíka a ten skákavý balón lobem posadil pod šibenici. Vypadalo to, že to přesně tak chtěl udělat - 2:2. V samém závěru byli hosté rádi za bod, protože jsme se ještě několikrát dostali do nebezpečného zakončení. Vzhledem k průběhu utkání je však i remíza pro nás hodně dobrá. Bodově jsme se odpoutali od poslední Knovíze a na tři body jsme se přiblížili k Ukům, se kterou máme lepší vzájemnou bilanci.

Penaltový rozstřel dopadl jako obvykle, Dlouhý sice jednu penaltu chytil, střelci Donoval a Tuček potvrdili naší penaltovou neschopnost. Nešvera svůj pokus proměnil.

Dlouhý - Donoval - Ševčík, Rejdík, Kořínek - Tuček, Frýdl, Stehlík, Nešvera - Šubin, Řezáč

60.min. Poláček za Řezáče