17. kolo SK STEHELČEVES - TJ SOKOL KNOVÍZ 5:0 (3:0)

14.04.2019

STŘELCI: 32. Skořepa Stanislav, 34. Hafenrichter Pavel, 37. Skořepa Stanislav, 50. Hafenrichter Pavel, 53. Hafenrichter Pavel
Knovíz je pro nás hodně nepříjemný soupeř, možná určité přemotivování v posledních utkáních vedlo k tomu, že i přes naši větší kvalitu to byly zápasy vyrovnané. Zatím pro mě ještě nepřišlo to správné zadostiučinění za Hykla.
Náš výkon na začátku připomínal druhý poločas z minulého nepovedeného utkání. Někteří naši hráči, zhruba tak půl mančaftu zcela evidentně nebyla ve své kůži. Působili ospale, bez rychlosti, nasazení a důrazu v osobních soubojích. Díky tomu nás Knovízští přehrávali v poli a byli více na míči. Naštěstí nebyli schopni se prosadit kombinačně a tak to zkoušeli především nákopy před naši branku. Tam však míče po zemi či ze vzduchu sbírali oba naši stopeři, kteří naštěstí nepatřili mezi hráče v útlumu. Postupně se však začali rozehrávat i ti utlumení a někdy kolem 25.min. se obraz hry začal měnit v náš prospěch. A jasně se začal ukazovat rozdíl v kvalitě obou týmů. Zatímco si Knovíz ve své pětadvacetiminutovce nevytvořila jedinou nebezpečnou šanci, nám stačilo na pět minut přitlačit a utkání bylo rozhodnuté. Začal to svou šancí do té doby neviditelný Nešvera ve 32.min., který přehlavičkoval vybíhajícího brankáře. Gólu zabránil na brankové čáře obránce za cenu rohu a jeho exekutor Nešvera posadil míč ideálně na hlavu Skořepy. Skórovali jsme hned z další standardky. Skořepův TK téměř od půlky umístil hlavou Hafenrichter a do třetice standardka, tentokrát autové vhazování Hafenrichtera způsobilo před brankou řádný zmatek, slovenští bratři tomu říkají trma vrma. Nekompromisní střelou jí ukončil Skořepa. Teprve na konci poločasu se do šance dostali také hosté. Na centr do vápna si vybíhal náhradní brankář Tuček, narazil však do skály jménem Donoval a míč jen vyrazil na knovízského útočníka. Zachraňoval na brankové čáře T.Kořínek.
Druhý poločas jsme začali podstatně lépe než ten první. Usadili jsme se na půlce soupeře a ten se v první čtvrthodině před naši branku dostal jen dvakrát. A byly z toho dva góly. Do jejich sítě. Dva rychlé kontry s přehledem proměnil Hafenrichter. V 50.min. ho do sóla poslal Skořepa a o 3.min. později Nešvera. Utkání bylo rozhodnuté, přesto boj na hřišti pokračoval. Nám šlo o to dohrát v poklidu a neinkasovat, o co šlo soupeři nevím. Snad nás co nejvíc pokopat. Některé jejich zákroky byly hodně za hranou. A nepřesný rozhodčí Masopust, který většinu soubojů pískal hodně úzkostlivě, ty záludné neviděl. Svou nepřesnost korunoval v závěru utkání, když měl vyloučit Skořepu po druhé žluté kartě. První si asi zapomněl napsat. Zmatený byl i po zápase, když se dotazoval hostů, kdo od nich skóroval.