17. kolo SK Stehelčeves – TJ Sokol Tuřany 3:2 (1:1)

22.04.2018

Vzhledem k průběhu podzimního utkání v Tuřanech (slabý rozhodčí podlehl tlaku domácích a zápas zcela nezvládl) byli naši hráči na utkání hodně namotivováni. Přišel jsem na zápas na poslední chvíli a potěšil mě pohled na zaplněnou střídačku, na které nechyběla další jarní posila Barták. Jako volný hráč, se na něj nevztahoval přestupní termín. Pár opor sice stále chybělo, ale momentálně disponujeme silnou lavičkou, takže jejich absencejiž není tak zřetelná.
A lepší úvod utkání jsme si nemohli přát. Po počátečním oťukávání vybojoval ve 12. min Frýdl v tvrdém souboji na půlce míč a kolmou přihrávkou vybídl Nešveru k jeho typickému sólu, tentokrát středem obrany. Protáhl se míčem mezi třemi obránci a přesnou střelou otevřel skóre. Gól však spíš nakopl soupeře a za dvě minuty bylo srovnáno. Po zbytečné ztrátě míče a po několika drobných chybičkách v otevřené obraně střílel Čížek z malého vápna. Ani výborná reakce Dlouhého gólu nezabránila. Postupem času jsme se dostávali stále více pod tlak a soupeř zahrozil i několika menšími šancemi a jednou větší, kdy se tečovaná střela otřela o tyč. V samém závěru poločasu přišla podle mě nejhezčí akce zápasu. Madajův přesný křížný pas téměř z půlky napálil z rohu malého vápna volejem Nešvera. Trefil však přímo překvapeného brankáře.
Druhý poločas začal sice mírným tlakem Tuřan, ale podstatné věci se děli před jejich brankou. A u všeho byl Nešvera. Jeho únik po lajně (myslím tím autovou čáru, aby si někdo nemyslel, že Tom používá nepovolené prostředky) po dlouhém Madajově autu skončil střelou z úhlu do boční sítě, posléze po Stehlíkově centru kterým hledal Nešveru, trefil stoper hostů Frýda ve snaze odkopnout míč do bezpečí míč tak nešťastně, že se s podivnou rotací snášel k domácí brance na brankáře. Tam si zaskotačil v jeho náruči a proklouzl záhadně do branky. Na 3:1 zvýšil Nešvera z penalty. Po souboji Kopřivy zahráli hosté rukou ve vápně a přesný rozhodčí Volf nezaváhal a jindy impulzivní tuřanští ani nezaprotestovali. Měli jsme i další šance, při Donovalově dlouhém TK na hlavu Stehlíka napravil hostující brankář svou chybu a další Nešverova hlavička šla těsně nad, inkasovali jsme však my. A naprosto zbytečně. Čtyřicetimetrový pas za obranu se dlouho nesl za obranu až do malého vápna a Dlouhý jen se zájmem přihlížel, jak si na něj nabíhá Novotný a opět dramatizuje utkání. Nervózní hosté zdivočeli a utkání dostalo ty správné grády. Také náš brankář dostal příležitost svou chybu napravit při prudké střele k tyči, další šance hostů hasila obětavě hrající obrana a na druhou stranu jsme my hrozili rychlými brejky. Ke dramatickému závěru přispěl i rozhodčí tím, že nastavil v naší soutěži málo vídaných 5.min.
Zajímavé a dramatické utkání, na které se nechalo koukat, si pochvalovali i přes prohru strýcové z Tuřan, kteří se se mnou dali do řeči.