17. kolo: SK Stehelčeves - Tuchlovice "B" 3:3

13.04.2013

V prvním jarním domácím představením jsme přivítali tuchlovickou rezervu, na jejímž hřišti jsme triumfovali na podzim vzhledem k průběhu utkání neuvěřitelným výsledkem 4:0. Tuchlovičtí rychlí a technicky dobře vybavení mladíčci nás jednoznačně přehrávali v poli a my dávali góly. A protože se hosté pohybují v hodně spodních patrech tabulky, očekával jsem podobný průběh a výsledek i v tomto utkání. Trochu mi však zatrnulo, když se na hřišti objevil Ládík Froněk, nevlastní to syn našeho bývalého hráče Mouchy. Pozornější zúčastnění si jistě všimli, že za nás již několikrát nastoupil v přátelských utkáních, naposledy při oslavách devadesátin SK loni na jaře. A mé obavy se naplnily, právě on byl tím pověstným jazýčkem na vahách utkání.

Poklidný a opatrný začátek utkání narušili hosté již v 6.min. To jejich záložník pronikl jak nůž máslem celou naší obranou a jeho průnik bravurně zlikvidoval až Chrustek. Jenže z následného rohu se podařil hostům centr na malé vápno a Froněk, byť stoper, úřadoval poprvé - 0:1. Z vedení se však hosté radovali jen pár minutek. Pavel D pohotově rozehrál faul na našem velkém vápně, překopl nepřipravenou obranu, za kterou si naběhl jeho o něco rychlejší bratr a ten přehodil vybíhajícího brankáře - 1:1. Po divoké pětiminutovce se hra opět zklidnila, ofenzívní snahy obou mužstev s přehledem likvidovali bezchybní stopeři a tak i přes celkem kvalitní hru se do šancí dostávali oba týmy jen sporadicky - ve 28.min Petr D vybojoval míč při rozehrávce hostů, na jeho centr do vápna však Tuček nedosáhl, na druhé straně vyškrábl z šibenice TK z rohu velkého vápna Chrustek (exekutor, kdo jiný než Froněk). A pak přišla druhá divoká pětiminutovka. Ve 41.min byl ve vápně k neudržení Petr D a zastavený byl jen za cenu faulu (možná trochu přísné posouzení hodně úzkostlivého, ale přesného rozhodčího Bázlera. My, co ho známe z futsalu, jsme museli být jeho výkonem mile překvapeni). Penaltu bezpečně proměnil Poláček - 2:1. Ovšem do šaten se šlo za nerozhodného stavu. Froněk se zmocnil míče před vlastním vápnem, proběhl přes celé hřiště a skrytou křížnou polovysokou střelou mezi dvěma obránci překvapil Chrustka, který vůbec nezareagoval - 2:2.

Druhý poločas započal jednoznačně v režii hostů. Jejich záloha přehrávala naší a přetížená obrana chybovala a vše zákonitě vyústilo po několika šancích ve vyrovnání. V 51.min prošel hostující hráč mezi třemi obránci od autové čáry do vápna, otočil se kolem Pavla D a když ucítil jeho nohu naq své takticky upadl. Stejně přísnou penaltou šli hosté opět do vedení - 2:3. Ani tentokrát se na vyrovnání nečekalo dlouho. Za 3.min gól podobný našemu prvnímu jak přes kopírák - dlouhý nákop Nešvery za obranu a Petr D obhazuje vybíhajícího brankáře - 3:3. Poslední čtvrtina utkání patřila nám, i když držení míče bylo určitě na straně Tuchlovic. V 71.min vystihl nepřesnou rozehrávku na půlce Šubin, pronikl až do vápna, kde se kličkou zbavil brankáře, ale již atakován Froňkem nezakončil přesně. V posledních minutách jsme již opanovali hru jednoznačně a dostali se do několika gólových šancí - zblokovaná střela Šubina z otočky, průnik Petra D a jeho prostřela - polocentr, které však zůstaly nevyužity a tak utkání skončilo spravedlivou remízou, se kterou však hosté byli spokojenější.

Sestava: Chrustek - Pavel Donoval - Poláček, Rejdík, M. Kořínek - Havlát, Šubin, Stehlík, Nešvera - Petr Donoval, Tuček

Střídání: 52.min Řezáč za Havláta

75.min Keller za Nešveru

82.min Dlouhý za zraněného Řezáče