17. kolo: SK Stehelčeves - Unhošť 0:5

16.04.2011

Jen největší optimisté věřili v bodový zisk proti suverénovi naší soutěže, který v celém průběhu ještě neztratil ani bod. A roli favorita plnili hosté od samého počátku. Snadno prostupovali naší obranou a vytvářeli si brankové šance jako na běžícím pásu. Velkou oporou se však ukázal nestárnoucí náhradní brankář Poušťák Táborský, který se hned v úvodu blýskl dvěma perfektními zákroky. Postupně jsme se do hry dostávali i my a v 17. min. jsme byli velice blízko ke skórování. TK Poláček rozehrál do strany na volného Stehlíka a ten centrem našel Šubina na malém vápně. Jeho hlavička z dobré pozice skončila nad.

Pohříchu to byla naše nejen první, ale i poslední příležitost ke skórování. Další vývoj utkání již měli hosté plně ve svých rukou. Naši propadávali nejen v osobních soubojích, ale hlavně nestačili na unhošťské rychlostně. Nejlépe charakterizoval utkání T. Kořínek výrokem: "Kdybych stačil faulovat, tak jsem to udělal". Reagoval tím na výčitku, proč takticky nepřerušil na půlce. Ve 24. min. v jednom ze sprintérských soubojů Petlán marně stíhal svého záložníka a přerušit se mu povedlo až netakticky - ve vápně. Z penalty se exekutor nemýlil - 0:1. Když po dvou minutách zvýšili hosté nekompromisní střelou z první z velkého vápna, bylo o osudu utkání rozhodnuto. Velké štěstí jsme měli ve 36. min. Po chybné rozehrávce se řítili unhošťští hned ve trojici proti osamělému Táborskému. Z metru však trefili jen tyč opuštěné branky. I tak šli do kabin s tříbrankovým náskokem. Po sérii našich chyb pronikl útočník až do vápna a střelou podél vybíhajícího brankáře uzavřel účet prvního poločasu.

Začátek druhého poločasu byl vyrovnanější než úvod utkání, několikrát jsme se dostali před branku hostů ve snaze zkorigovat nepříznivý výsledek. Ovšem hned první akce soupeře byla gólová. Rána pod víko byla nechytatelná - 0:4. Zbytek utkání se již dohrával v poklidu. Hosté, pod vědomím velkého náskoku se již nikam nehnali a naši hráči naopak nechtěli více inkasovat. To se však nepovedlo. Pátý gól přidali hosté po chybě Táborského, který vůbec nezareagoval na nepříliš zdařilou střelu z 25 m.

Sestava: Táborský - Keller - Poláček, T. Kořínek, M. Kořínek - Havlát, Petr Donoval, Stehlík, Petlán - Šubin, Pavel Donoval

Střídání: 25. min. Tuček za zraněného Petra Donovala