18.kolo Černuc - SK Stehelčeves

24.04.2016

Černuc má dobře našlápnuto k postupu a potvrzuje se tím i můj tip na letošního vítěze. Bez Frýdla, Nešvery a Šubína pro nás případné body visely hodně vysoko. I když každé utkání začíná od nuly. Vždy, když proti Černuci hrajeme, nostalgicky vzpomínáme na naši heroickou výhru 2:1, o které se dlouho debatovalo na sociálních sítích.

Stejně jako všechny poslední duely s Černucí, byl i v tomto utkání pohled na hru stejný. Domácí bušili do naší obrany, my jsme se zabarikádovali před naším vápnem, záložní řada se plně soustředila na bránění, a jen jsme odkopávali co nejdál od branky spoléhajíce na náhodný brejk. Za mého mládí se tomu říkalo prešovský beton, podle stylu hry slovenského prvoligového týmu. Ty však tenkrát měli velkou sílu v brejkových situacích, takže nejedno utkání vyhráli 1:0. To my jsme na tom s brejkovými typy hráčů byli hůře a ani náš beton nebyl tak tvrdý. A tak se čekalo, zda, či spíše kdy se soupeři podaří využít některou ze svých četných šancí. Pro průběh první půle byla důležitá hned první minuta, po které jsme mohli prohrávat dvoubrankovým rozdílem. Dva kiksy ještě nesoustředných našich hráčů poslali domácí do dvou nájezdů. Plně soustředěný byl naštěstí Dlouhý, který oba nájezdy chladnokrevně zlikvidoval. Podobně bravurní zákrok předvedl i v 6.min. při ostré střele z velkého vápna. Množství černuckých šancí končilo pro nás se štěstím díky nepřesným střelám, či selháním útočících hráčů v zakončení ve vyložených situacích. Teprve po půlhodině hry jsme se vymanili z obrovského tlaku a trošku jsme se osmělili k protiútoku. Vše však končilo před vápnem díky nepřesným přihrávkám. Pomalu se zdálo, že bychom mohli bezgólový stav udržet do poločasu, jenže přišly dvě naše chyby, které Dlouhý opravdu napravit nemohl, a o utkání bylo prakticky rozhodnuto již v první půli. Nejprve ve 40.min. jsme se příliš vysunuli při autu na domácí polovině a paradoxně z brejku otevřela Černuc skóre. O tři minuty později neuvěřitelným způsobem namazal Poláček domácímu útočníkovi na velké vápno a tečovaná střela si našla cestu do sítě podruhé.

O poznání lépe využili své šance domácí na začátku druhého poločasu. 48.min. nadzvednutá střela ze 20m šla obloučkem přes Dlouhého - 3:0 a 50.min. po našem zbrkle rozehraném TK přišlo zatažení po lajně, přesná přihrávka do otevřené obrany na nekrytého útočníka u druhé tyče a střela do prázdné branky - 4:0. Utkání se naštěstí pro nás změnilo v exhibici. Naštěstí proto, že Černuc také díky prostřídání polevila v sveřeposti v útočení, přeřadila na nižší rychlost a začali hrát mnohem bezstarostněji. Přestože byl soupeř stále nebezpečný, hra již byla mnohem vyrovnanější a v 72.min. jsme dokonce skórovali. Jenže až po odpískání faulu na Stehlíka. Nebylo v té chvíli nešťastnějších lidí než skórujícího Furthnera a také rozhodčího, který se moc omlouval, že neponechal výhodu. Oba si oddechli, když Mára penaltu proměnil - 4:1. Byl by to přijatelný výsledek, bohužel jsme ještě dvakrát inkasovali. V 77.min. po pěkné kombinační akci střelu po zemi nadzdvihl drn nad Dlouhého nohu a posléze z penalty upravili domácí na konečných 6:1. Výsledek bohužel odpovídal průběhu hry. Ale přijdou důležitější utkání, třeba hned příští týden. Tam bude třeba bodovat už jen proto, že Uhy zvítězili s Knovízí a opět se nám vzdálili na 6 bodů.

Dlouhý - Donoval - Ševčík, Rejdík, Kořínek - Pázler, Tuček, Stehlík, Krejcar - Poláček, Řezáč

45.min. Furthner za Pázlera