18. kolo FC Koleč - SK Stehelčeves 2:4 (0:2)

28.04.2018

V podzimním utkání jsme s Kolčí zaskočili soupeře, který si přijel pro tři body v sestavě s naším loňským hráčem Veselým, vysokou výhrou 4:1. A myslím, že ani tentokrát se naše výhra nečekala, už jen proto, že chyběli někteří rybáři a nebyli k dispozici ani Panáček a M. Kořínek. O jeho bratrovi ani nemluvě. V základní sestavě se poprvé objevil Kracík a při absencích v obraně se na předstopera postavil Kopolovič, který zatím ještě hledá svůj post.
A právě místo předstopera se ukázalo v úvodu utkání jako nejslabší post. Do špatné chaoticky hrající obrany pronikali domácí útočníci až příliš snadno a v první desetiminutovce jsme neinkasovali jen díky neschopnosti kolečských v zakončení. Trenéři však promptně zareagovali stažením Frýdla a Kopolovič se postavil na kraj zálohy. A byl to výborný tah i přesto, že se Frýdl podle jeho slov necítil na předstoperovi dobře. Já to viděl jinak. Vzniklá osa Donoval - Frýdl - Stehlík fungovala skvěle a rázem naše hra dostala trochu mozek a dokázali jsme to zúročit i ve vedoucí branku. TK i z velké vzdálenosti jsou naší jarní velkou zbraní a to, i když se k jeho exekuci postaví Poláček. Na krásný balón si naběhl Kopřiva, který se moc chtěl konečně zapsat mezi střelce. Místo střely však míč nechtěně sklepl před výše kritizovaného Kopoloviče a ten nekompromisně zavěsil (21.min.). Nadále se však hrálo vyrovnané a trochu nudné utkání bez šancí bez náboje a také bez potřebné kvality. Přesto jsme těsně před koncem půle zvýšili na 0:2 a opět po standardce. Roh kopnutý hodně do malého vápna hlavičkoval Kracík do brankáře, odražený míč však také hlavou dostal do branky Stehlík.
Domácí zápas nezabalili, spíš je gól do šatny vyburcoval ke větší snaze a od začátku druhého dějství nás přitlačil na naší půlku. Až do 57.min obrana vše řešila s přehledem. V této minutě si však slabou chvilku vybrala celá defenzíva. Již zcela vyčerpanému Krejcarovi utekl o generaci mladší hráč Kolče a jeho centr ze strany hlavičkoval na penaltě mezi třemi hráči stojící Vaněk. I když je hodně vytáhlý ani jeden z obránců ho neatakoval. A tlak domácích začal narůstat. Místy byl až drtivý a několikrát jsme měli i hodně štěstí. Hodně zachránil i výborný Dlouhý. Kdo by si vzpomněl na jeho nešťastný zápas v Kolči před dvěma lety? Čtvrt hodinu do nás domácí bušili, až přišla zlomová 72.min. Z jednoho našeho náhodného protiútoku se míč dostal za zadní autovou čáru a jak hlavní rozhodčí Dvořák tak i postranní ukázali na aut. Naši hráči však reklamovali roh a jeden z domácích hráčů se přiznal k teči. Jeho sportovní gesto jsme potrestali. Přetažený roh hlavičkoval Kracík do branky. Hodně mi bylo domácího hráče líto. Na jeho férové gesto jsem upozornil i redakci Kladenského deníku a bylo mi slíbeno, že se o tom zmíní. Nevím, neodebírám ho, na netu nic nebylo. Třetí gól nás opět postavil na nohy a hra se vyrovnala. Nebo spíš Koleč držela bezzubě míč a my vyráželi do nebezpečných brejků. A jeden z nich dovršil osud utkání. Stehlík na půlce nádherně vysunul Kopřivu, ten si nejprve potáhl balón podél obránce a ve vápně udělal chladnokrevnou kličku brankáři a dal do prázdné. Měl velkou radost ze svého premiérového gólu. Já také a ani mi moc na radosti neubrala minela Ševčíka v 86.min, který ve snaze odkopnou ne nebezpečný centr do vápna zpracoval míč Holubovi.
Jak už jsem zmínil, kvalita především prvního poločasu byla chabá, spokojený můžeme být s bojovností všech našich hráčů a také s proměňováním brankových příležitostí, která nás trápí dlouhodobě.