18. kolo: FC Slavoj Kladno - SK Stehelčeves 2:4

24.04.2010

Po úřadování rozhodčího p. Švagra v utkání minulého kola našeho soupeře v Bělči (tři červené pro hosty), nenastoupil Slavoj zdaleka v kompletní sestavě. Navíc v týdnu kontroverzní trenér domácích p. Ančička rozvířil svým rozhovorem v KD poněkud zapáchající vody kladenského fotbalového rybníka, a tak se k zápasu dostavila okresní generalita v čele s předsedou OFS p. Běhounkem, a také trio rozhodčích (hlavní p. Pejša podal výborný výkon).
V úvodu utkání však Slavoj rozhodně nevypadal na oslabený tým, kterému se navíc na jaře nedaří a zaskočil naše jakoby nerozhýbané borce rychlostí a zdravou agresivitou. Nepříjemné závary po výborně kopnutých rozích hrozily brankou. Ovšem do vedení jsme šli my. Již v 6. min neutekl Hafenrichter svému strážci jen díky faulu. K exekuci se postavil sám postižený. Ač poměrně v úhlu, zvolil přímou střelu na branku, brankářovi přímo do náruče. Toho však střela překvapila razancí, neudržel jí v koši a míč skončil v síti - 0:1.
Pomalu jsme přebírali iniciativu a zdálo se, že utkání nabere předpokládaný vývoj. Jenže domácí umějí rohy a po jednom z nich vyrovnali hlavou na 1:1. Vyrovnávací gól vytrhnul naše z poklidu, zvýšili jsme obrátky a kombinačně jsme začali soupeře přehrávat uprostřed hřiště. Díky neudržitelnému Hafenrichterovi jsme se dostali do několika slibných šancí. Predevším Trníkovy měly skončit gólem. Ale do vedení šli po chybě Poláčka domácí ze sólového úniku - 2:1. Jenže již po minutě bylo vše jinak. Brankami Hafenrichtera a Pavla Donovala (střelou z 25m) jsme otočili výsledek v náš prospěch.
Druhý poločas již zdaleka neměl tak zajímavý průběh. Domácí bojovali, měli míč častěji na svých kopačkách, ale naše výborná obrana je až na nastřelenou tyč v poslední minutě prakticky nepustila do větší šance. Do těch jsme se naopak dostávali my. Své příležitosti promarnil jak Hafenrichter (nechce se mu platit šampáňo za hattrick), tak Tuček (dvakrát ho vychytal brankář díky odvážnému vyběhnutí), a tak se skóre měnilo již jen jednou. Hafenrichter zatáhl míč až k brankové čáře a přihrávkou pod sebe našel Stehlíka na velkém vápně. Jeho nepříliš razantní střela prošla přez skrumáž hráčů až do branky.
Konečný výsledek je spravedlivým vyjádřením sil na hřišti. Z hráčů nutno vyzvednout oba krajní obránce, především Rejdík si taktickým výkonem s přehledem poradil s rychlonohým křídlem Slavoje a také Hafenrichtera, který narozdíl od loňského angažma hraje víc pro tým a je velkým přínosem pro naši ofenzívu.
SESTAVA: Chrustek - Keller - M. Kořínek, T. Kořínek, Rejdík - Tuček, Pavel Donoval, Stehlík, Poláček - Hafenrichter, Trník
STŘÍDÁNÍ: 75. min Hořák (Trník)