18. kolo: SK Kamenné Žehrovice "B" - SK Stehelčeves 1:2

22.04.2012

Horká je půda v Žehrovicích, to se všeobecně ví a nic než vyhrát a udržet krok s vedoucím příštím soupeřem Dubím nám nezbývalo, pokud pomýšlíme na postup. V naše klopýtnutí věřila i početná divácká enkláva z Dubí.

Začátek utkání byl podobně jako celý průběh vyrovnaný. Domácí se nikam netlačili, soustředili se na obranu našich rychlonohých hrotů a nerozpakovali se v případě nebezpečí hodně důrazně tahat za záchrannou brzdu nedovolenými zákroky. Většina našich akcí byla vedena po pravé straně a pohříchu málo jsme využívali Petra D. na druhé straně. Jeho bek byl určitě slabším článkem žehrovické obrany. A tak za první půlhodinu byly k vidění dvě dalekonosné střely Stehlíka, které však brankáře nemohly ohrozit. Až ve 25. min. přišla první větší šance. Šubínova střela na dlouhou nohu proti vybíhajícímu brankáři šla nad. O poznání nadějnější byla šance ve 27. min. po zatažení Petra D. až k brankové čáře a jeho zpětné přihrávce přes celou šířku branky na Hořáka. Tomu se bohužel míč zamotal mezi nohy a nenasměroval míč do prázdného rohu branky. Odpovědí domácích byly dvě šance okolo 30. min. Nebezpečný centr na dva neobsazené útočníky před malým vápnem suverénně vyboxoval do bezpečí Táborský a po přihrávce do vápna přes celou obranu útočník počkal se zpětnou přihrávkou na dobíhajícího kolegu. Jeho hlavička ze záklonu obloučkem těsně minula branku.

Druhý poločas probíhal podle známého přísloví o tom, že každý chvilku tahá pilku. Nejprve jsme tlačili my, posléze domácí a v jejich narůstajícím tlaku v 64. min. jsme díky přesné kombinaci rychle přenesli hru do odkryté obrany. Dlouhou přihrávkou vyslal Hořák Stehlíka až k brankové čáře a ten přesně našel Petra D. zpětnou přihrávkou před odkrytou brankou - 0:1. Žehrovští vystupňovali tlak, nepoučeni však opět zapomněli na zadní kolečka a v 67. min. jsme rychlou akcí trestali podruhé. Až na vlastní malé vápno se musel vrátit Petr D. se svým bekem, tam se zmocnil míče a všiml si volného Hořáka na půlce. Vyslal ho vpřed dlouhým nákopem, Hořák lehce utekl svému obránci. Nebezpečí se snažil vyřešit vyběhnutím daleko za své teritorium brankář, skluzem sice trefil míč, ten se ale odrazil od dobíhajícího Hořáka a pro něj již nebyl problém dopravit nikým nerušen míč do opuštěné branky. Zdálo se, že zápas v poklidu poplyne do svého závěru, jenže v poslední desetiminutovce se věci děly hodně dramatické. V 80. min. po ostřejším zákroku nuceně vystřídal Šubín, naši neudrželi míč na svých kopačkách a rychlým protiútokem tentokráte překvapili domácí. Jinak výborný Táborský trošičku zaváhal, první střelu pouze vyrazil před sebe a při následné ho na brankové čáře rukou zastupoval Pavel D. Nemohlo následovat nic jiného než červená karta a penalta, ze které domácí snížili na rozdíl jediného gólu a utkání mohlo vygradovat. O svou šanci se však domácí připravili sami. Již o minutu později totiž opět Hořák obíhal o generaci staršího obránce, ten ho zastavil ramenem a z mého pohledu přes celé hřiště se zdálo, že Martin situaci hodně přihrál. Když se v ruce velmi slabého rozhodčího Milera objevila další červená, domníval jsem se, a to nejen já, že si jí vykoledoval náš útočník za simulování. Příjemné bylo překvapení, že ze hřiště odkráčel domácí bek. A neuplynulo moc času a následoval ho jeho kolega z útoku za hrubou urážku rozhodčího. Štěstí měl i domácí brankář, který si běžel vyřídit účty s rozhodčím až na půlku a častoval ho při tom opravdu nepublikovanými slovy. Toho již nešťastník v černém nevyloučil a raději ukončil utkání.

A na závěr: rozhodně nejsilnější soupeř, kterého jsme letos potkali, zlepšený výkon před derby s Dubím a pochvala pro M. Kořínka, který k ničemu nepustil domácí hvězdu "A" mužstva Dudu.

Sestava: Táborský - Pavel Donoval - Poláček, T. Kořínek, M. Kořínek - Rejdík, Stehlík, Tuček, Šubín - Petr Donoval, Hořák

Střídání: 68. min. Palov za Tučka

80. min. Dlouhý za Šubína