18. kolo: SK Vinařice - SK Stehelčeves 5:1

16.04.2011

Proti dalšímu z favoritů skupiny jsme nastoupili s taktikou zahustit prostor před vlastním velkým vápnem a hlavně neotvírat prostor pro rychlá křídla domácích. Proto se v sestavě objevili hned dva předstopeři a tato taktika se ukázala jako velice účinná.

Bohužel dokola se opakuji snad po každém kole, že větší hrozba pro nás jsou vlastní školácké chyby než hra soupeře. A tak jsme opět již v první minutě inkasovali. Z taktiky propadl Havlát, který si při prvním útoku domácích vůbec nehlídal svého záložníka a nechal ho osamělého v hloubi naší poloviny. Ten po přenesení hry na něj měl dostatek prostoru, aby zatáhl až do našeho vápna a přihrál na nekrytého útočníka který z prostoru penalty prostřelil Chrustka - 1:0. Z vedení se domácí těšili jen dvě minuty. Stehlík na půlce vystihl přihrávku, přesně našel Šubina na malém vápně a ten střelou po zemi trefil dobíhajícího obránce, který míč srazil do branky - 1:1.

Po divokém začátku utkání jsme převzali iniciativu, obrana svědomitě plnila stanovenou taktiku a v záloze jsme přehrávali soupeře kombinační hrou. Měli jsme i několik slibných náznaků šance, hlavně střely T. Kořínka a Stehlíka (obě nad) hodně vyděsili Detvianského v brance Vinařic. Jenže stačil jeden protiútok v 32. min. a dlouhé vhazování do mlýnice na roh malého vápna. Tam nejvýše vyskočil Stehlík a trochu přistrčen míč jen přizvedl do vlastní sítě. Chrustek zcela nepochopitelně totiž vybíhal proti vhazování, ale k míči se přes skrumáž hráčů nemohl dostat - 2:1. Po hloupém gólu se naše taktika naprosto zhroutila, obrana hrála chaoticky a otevírala prostor pro pověstně rychlá křídla domácích. A tak přišel zasloužený trest v podobě třetího gólu. Přetažený RK v 38. min. vrátili domácí před branku, kde zakončoval důrazný útočník mezi třemi našimi bránícími hráči.

Šanci vrátit se do utkání nám nabídli domácí na začátku druhého poločasu. Míč na půlce propadl mezi obránci čehož využil Šubin ke brejku. V rozhodující chvíli se mu však míč rozskákal a s nepovedenou střelou si Detvianský hravě poradil. Naše naděje na bodový zisk pohřbil definitivně Keller, snažící se na malém vápně ukličkovat útočníka, který mu vypíchl míč a přihrál před branku na volného kolegu - 4:1.

Pátou branku jsme obdrželi tentokrát po chybě střídajících hráčů Petlána a hlavně Dlouhého. Přes ně prošel totiž centr na útočníka, ten si v brejku vedl s přehledem, kličkou se zbavil brankáře a zavěsil do prázdné branky - 5:1. Zkorigovat výsledek se nepovedlo Stehlíkovi v závěru utkání, když trefil hlavou tyč.

Závěr utkání byl pro nás stejně neskutečný jako průběh celého utkání. Nejprve totiž zkolaboval na půlce Keller a vzápětí nezaviněně v souboji nakopl vinařský hráč našeho (spolu se Stehlíkem) nejlepšího hráče M. Kořínka do nosu. Solidně pískající Hudera se již nemohl dívat na naše trápení a po dohodě předčasně ukončil utkání.

Sestava: Chrustek - Keller - M. Kořínek, T. Kořínek, Rejdík, Poláček - Tuček, Stehlík, Pavel Donoval, Havlát - Šubin

Střídání: 45. min. Petlán za Havláta

62. min. Dobrý za Pavla Donovala

76. min. Dlouhý za Tučka (křeče)