18. kolo: Sokol Hostouň "B" - SK Stehelčeves 2:1

21.04.2013

Hostouňská rezerva má větší ambice než hrát lll. třídu. To příchozí pozná už při vstupu na stadión. Hlasitá reprodukovaná hudba na podporu rozcvičujících se atletů, zatímco přihlížející soupeř zatím ještě v civilu dokuřuje své před zápasové cigaretky...


A na hřišti to vypadalo podobně, vtrhli na nás jak uragán a v 7.min už vedli po akci, kterou v průběhu utkání předvedli několikrát ( např. v 17.min. si Chrustek připsal další skvělý zákrok) . Akce zleva, pravý útočník se stáhne na prostředek a na křížnou přihrávku si do volného prostoru naběhne z půlky hodně rychlý záložník a zakončuje sám proti brankáři. V průběhu prvního poločasu na to dobře zareagoval trenér přehozením našich krajních záložníků a Nešvera v rychlosti asi nemá v okrese konkurenta a zbytek zápasu si tuto situaci pohlídal. Svou rychlostí platila naše nová akvizice na soupeře i dopředu. Hned po rozehrávce po obdržené brance upláchnul po lajně a přihrávkou našel volného Petra D. Ten však sám před odkrytou brankou míč vůbec netrefil. Byla to asi největší naše šance v úvodním dějství, i když dobrých okamžiků směrem dopředu jsme měli víc, hlavně díky již zmiňované rychlosti Nevšvery. Žádnou jsme však nedotáhli kvůli zbrklosti až do konce. Domácí však byli lepší. Přehrávali nás hlavně uprostřed hřiště, kde jsme hodně chybovali v pomalé a nepřesné rozehrávce. Hodně míčů jsme ztratili i trošku ledabylou rozehrávkou obránců, kteří pak udiveně kroutili hlavami nad důsledným forčekinkem útočníků Hostouně. Že náš prapor stále se ctí třepetal ve svěžím jarním vánku tak bylo především díky výborným zásahům Chrustka ve 27. a 33.min po těžkých střelách z bezprostřední vzdálenosti. Ve 34.min. nás po závaru před brankou zachránila tyč a posléze Šubín nadzvedl střelu z chumlu těsně nad. Kapitulovali jsme až ve 40.min. po brejku a přízemním centru do vápna zavěsil Rejdík před nabíhajícím útočníkem. Konečně dal Paži gól v mistráku, příště by to ale mohl zkusit do sítě soupeře (promiň Pavle, to jsem takhle musel napsat, mí čtenáři to tak chtěli).
Druhý poločas začal ve vlažnějším tempu, díky zlepšení zálohy jsme vyrovnali hru a také obrana měla po vystřídání hodně dobrého útočníka snadnější úlohu. Po čtvrthodině přišla série tří rohů, se kterými jsme si s přehledem poradili a tak nebezpečná byla až 66.min. Po TK hlavičkovali domácí těsně nad. A nevyplácí se podceňovat soupeře, který se dlouho jeví jako celkem neškodný. První varování přišlo v 67.min. Poláček vystihl přihrávku na půlce, posunul na Kellera, který postupoval až na velké vápno a tam, nevěda co s míčem vystřelil a trefil břevno! Domácí se nepoučili. 71.min. po TK Pavla D téměř z půlky propadl míč na malé vápno a Petr D posunul do branky - 2:1. To hostouňské trochu probudilo k životu a během pěti minut třikrát nebezpečně vystřelili mezi tyče. Chrustek je však na brankové čáře skvělý. A pak přišel nejdiskutovanější moment utkání. Nešvera pronikl do vápna, obešel i posledního hráče soupeře a ten ho zezadu poslal k zemi krásným hokejovým bodyčkem. Píšťalka ne nestranného rozhodčího Souseda však zůstala němá. Nepřekvapilo mě to. Znám ho.
A tak jsme odjížděli s prázdnou a s pocitem křivdy. Mohli jsme také odjíždět s přídělem, protože Hostouń byla lepší a zvítězila zaslouženě, ale také jsme mohli domácím sebrat bod, což jsem si přál už jen za ty posměšné poznámky na naší adresu, které jsem si musel vyslechnout mávajíce před "sektorem domácích".
Sestava: Chrustek - Pavel Donoval - M. Kořínek, Rejdík, Poláček - Tuček, Šubín, Stehlík, Nešvera - Keller, Petr Donoval
Střídání: 57.min. Krejcar za Tučka