18. kolo TJ SOKOL BLEVICE – SK STEHELČEVES 2:5 (2:2)

20.04.2019

STŘELCI: 5. Tůma Tomáš, 44. Pohořal Martin - 22. Kopřiva Karel, 33. Skořepa Stanislav, 55. Hafenrichter Pavel, 66. Tuček Jan, 88. Skořepa Stanislav
Na podzim jsme ztratili ostudně 7.bodů s týmy z dolní části tabulky a Blevice byly první z nich. Čekal nás tudíž reparát a vzhledem k tomu, že jak už to letos na jaře chodí, na lavičce náhradníků seděl jediný hráč, nečekalo na nás nic snadného.
A hned v první čtvrthodině přišly další dvě komplikace. Nejprve trochu šťastný góĺ Tůmy ml. ve 4.min. (nevěda co s míčem na velkém vápně vystřelil bodlem přímo pod šibenici překvapeného Dlouhého) a po té v 11.min. svalové zranění Nešvery. Na plac šel Ševčík a trenér se šel převléknout do dresu. Obě příhody nás moc nerozhodily a po čtvrthodině hry jsme během chvíle měli tři velké šance. Kopřiva nastřelil břevno a dvě střely Skořepy, první vyrazil brankář a druhá o kousíček minula odkrytou tyč. Ve 20.min. mohl skórovat Donoval. Po špatném výběhu Dlouhého centroval Tůma z úhlu před branku a náš mírně dezorientovaný stoper nastřelil tyč vlastní branky. Jak se příležitosti proměňují, mu z rychlého protiútoku předvedl Kopřiva (říkal jsem mu před zápasem, že se dnes chytne). A byl i u druhé branky. Pustil si dlouhý výkop Dlouhého, obelstil svého beka a nacentroval Skořepovi. Jeho střela ke vzdálenější tyči obrátila skóre a zdálo se i vzhledem k předváděné hře směřujeme k dalšímu vítězství. Komplikace však přišla před koncem poločasu, kdy souboj Tučka ve vápně rozhodčí Hudera posoudil jako penaltový a do kabin se šlo s nerozhodným výsledkem.
Možná rozhodující chvíle pro vývoj zápasu přišla hned na úvod druhého poločasu. Na míč za obranu si zaběhl Tůma, Dlouhý zaváhal s výběhem, chybu však napravil reflexivním zákrokem nohou. Jinak se na dlouhé minuty nic na hřišti nedělo a byla to tak trochu nuda. Zápas konečně rozhýbaly dvě slepené branky. První přesně okopírovala jeden z gólů z minulého týdne, na TK Skořepy téměř z půlky si ve vápně naběhl Hafenrichter a hlavou zavěsil. A to o sobě říká, že není hlavičkář (alibistický strach o účes). Za 3.min.si dlouhý centr Hafenrichtera zpracoval Skořepa, zasekl kolem obránce a nabíhající Tuček neměl problém přihrávku doklepnout. Problém měl ve stejné situaci Kopřiva po podobné akci, který nedorazil míč snad z brankové čáry. Jeho myšlení bylo rychlejší než nohy, prý se již běžel radovat z gólu. Také Stehlík ve své šanci nezakončil přesně. Blevice ale stále kousali. Kolem 70.min. si vypracovali v sérii rohů a TK, naštěstí bez výraznější šance. Měl jsem však pocit, že výsledek je pro hráče dostačující, v poklidu jsme bránili, naše akce byly bez nápadu, dopředu jsme se dostávali pouze dlouhými nákopy, které se od blevické obrany odrážely jak od zdi. Byla to škoda, protože jedinkrát jsme zakombinovali a po ose Kopřiva - Hafenrichter - Skořepa jsme snadno rozebrali domácí obranu a zvýšili na konečných 2:5. Konec zápasu prověřil formu Dlouhého. Přestali jsme totiž úplně bránit a náš brankář si na své konto připsal minimálně pět skvělých zákroků.
Škoda posledních dvaceti minut, nevím, proč jsme nepokračovali ve své hře a nechali soupeře hrát, místo abychom je dorazili a přidali další branky. Soupeř byl sice bojovný a hodně nepříjemný, ale kvalita byla jasně na naší straně, jen jsme jí trochu prošustrovali. Časy gólů a střídání berte pouze jako orientační, Hudera detaily neřeší.