18. kolo: TJ Sokol Uhy - SK Stehelčeves

18.04.2015

Minulý výkon a bodový zisk, proti Velvarům, který se moc nečekal, byť kritici odcházeli nespokojeni, do mě popravdě řečeno vlil tolik optimismu, že jsem do Uhů jel s očekávání dalších bodů. A dalo se říci, že nám hrálo do not, že domácí nastoupili bez svých opor tlustých Hájků a rozhodčí Gaži ml. rozhodně není z těch, kteří by nám chtěli uškodit.

Začátek utkání byl hodně nepřesný z obou stran, domácí byli častěji u míče a častěji se dostávali i do náznaků šancí, ty však díky nemotornosti útočníků nedovedli zúročit. Nejvíc nám zatrnulo v 19.min, kdy po centru do otevřené obrany po předchozí ztrátě míče na půlce hodně nepovedeně střílel domácí hráč z malého vápna metr vedle, a ve 33.min. po pěkném uvolnění záložníka na rohu vápna šla jeho prudká střela do stejných míst. Na druhé straně poněkud těžkopádnější obrana často přerušovala faulem, jenže po našich hodně nepovedených standardkách se ještě Uhy dostávali do šancí. O naší mizérii svědčí to, že první střelu směrem k brance jsme vyslali až ve 43.min. Stehlíkova parádní střela plachtila vzduchem a maličký brankář domácích jen pozoroval dráhu letu. Bohužel pár desítek cm nad.

Jestliže jsme v první půli jakžtakž drželi s domácími krok, obrázek druhé půle nabízel už jen marné dobývání naší branky naštěstí docela marnou ofenzívou domácích. Přetížené naší obraně záloha příliš nepomohla, protože vůbec nepodržela míč a útok, ten se do hry ani nedostal, protože jsme nebyli schopni rozehrát jedinou akci. Hráli jsme jen na nákopy dopředu a míč se vracel okamžitě zpět jak bumerang. Bylo jen otázkou času, kdy domácí udeří. Nevyšlo jim to ani v 68.min., kdy nepovedená hlavička po rohu skončila na tyči. S přibývajícím časem jsme začali doufat, že bychom to přeci jenom mohli ukopat na bod. Jenže v 79.min. si na další roh naběhl ze zadu hráč a krásnou hlavou otevřel skóre. Než jsme se z gólu stačili vzpamatovat a pokusit se hrát také trochu fotbal, kopali domácí TK. Sice do zdi, jako dnes už po několikáté, ale odražený míč poslali domácí nekompromisní střelou k tyči do sítě podruhé a zbytek utkání se nesl v exhibičním duchu. Na hřiště se dostal i mladší z Hájků a ukazoval, že pohled na fotbal může být i radostný a určitě domácím fanouškům udělal radost. Ne tak našim hráčům, ze kterých udělal za 10 min., které na hřišti strávil, několikrát statiky (napadají mě i pregnantnější slova, leč, nechci si naše hráče proti sobě popudit).

A stručné shrnutí: Tragický výkon proti nejslabšímu soupeři, kterého jsme na jaře potkali

Sestava: Dlouhý - Frýdl - Ševčík, Rejdík, Kořínek - Krejcar, Stehlík, Keller, Tuček - Šubín, Koňa

Střídání: 76.min. Raif za Krejcara

80.min. Muller za Šubína