19. kolo: SK Lhota "B" - SK Stehelčeves 3:2

02.05.2010

Tři výhry v řadě nás optimisticky naladily před utkáním s druhým nejlepším týmem soutěže. Do pěkného areálu s kvalitním povrchem jsme přijeli konečně kompletní a natěšení jsme chtěli potvrdit dobrou jarní formu. Proti zkušeným lhotským borcům jsme mohli uspět jen bojovným výkonem bez chyb a stoprocentním nasazením.
Domácí od počátku zápasu potvrzovali, proč jsou v tabulce tak vysoko a předváděli pěkný kombinační fotbal. Naši se soustředili spíše na bránění a spoléhali na rychlost a důraz výborného útočného dua. První velkou šanci měli domácí již v 5. min po chybě naší obrany, míč se naštěstí zamotal útočníkovi pod nohama a promarnil vhodný okamžik ke střele. Naše první šance přišla o tři minuty později. Hafenrichter vybojoval na půlce balón a přihrál do tahu Petrovi D., který možná místo střely prostrkával na Tučka, bohužel však na paty.
Domácí hráli i nadále svou kombinační hru a hodně nebezpečné byly jejich centry na nabíhající útočníky a naše obrana několikrát odvracela někdy i se štěstím velmi nebezpečné situace. Ani my jsme však nezůstávali pozadu a postupně jsme přebírali iniciativu. Hodně jsme přitlačili Lhotu ve 22. min. Nejprve Stehlík vyslal Hafenrichtera a jeho zpětnou přihrávku od brankové čáry odvrátila domácí obrana na roh, který domácí odvrátili jen za cenu nového rohu a po něm Stehlík jen těsně minul horní roh lhotské brány. O chvíli později také soupeř jen těsně minul po rohu naší branku. V 37. min předvedl Chrustek po průniku lhotského útočníka výborný zákrok.
Ovšem největší šance prvního poločasu jsme měli v jeho závěru my díky rychlým brejkům. Ve 41. min brankář zázračně vyškrábl Stehlíkův lob a ve 45. min nohou překazil Tučkovu kličku a odraženým míčem Hafenrichter netrefil prázdnou branku.
První velkou šanci druhého poločasu měli domácí hned v úvodu po chybě Kellera, Chrustek však včasným vyběhnutím zmenšil střelecký úhel a míč reflexivně vykopl. Pak se již iniciativy chopili naši hráči a díky svému důrazu jsme začali zle zatápět domácí obraně. A právě díky bojovnosti jsme v 51. min otevřeli skóre. Stehlík obral o míč na půlce dva protihráče a pasem po lajně vyslal Petra D. Ten si míč zpracoval ve skluzu, obhodil si brankáře a zavěsil do prázdné brány - 0:1. O minutu později mohl zvýšit jeho bratr, centr na přední tyč však usměrnil pouze vedle. Rovněž v 57. min stálo štěstí při domácích. Po hlavičce T. Kořínka zastoupil již překonaného brankáře jeho stoper.
V těchto fázích zápasu jsme byli jasně lepším týmem, avšak ani v největších šancích jsme nedokázali rozhodnout zápas a tak přišel trest. V 65. min vyslal domácí exekutor TK přímo nad Chrustka, který se tak dlouho rozmýšlel zda chytit či vyboxovat, až míč doputoval do sítě - 1:1. Tato naše velká chyba vysadila domácí do sedla, převzali otěže zápasu a v 82. min šli po sólovém úniku do vedení 2:1.
Představa zbytečně prohraného zápasu vyburcovala naše hráče k velkému náporu, který díky Hafenrichterovi vedl k vyrovnání. Již se zdálo, že zápas skončí spravedlivou remízou, ovšem v posledních vteřinách jsme propadli v taktice a místo našeho rychlého protiútoku šli domácí do hodně otevřené obrany a centr ze strany na přední tyč skončil potřetí v naší síti.
I přes zbytečnou prohru jsme podali výborný výkon, asi nejlepší v celém dosavadním ročníku a ukázali jsme, že jsme schopni přehrávat týmy ze samého čela tabulky.
SESTAVA: Chrustek - Keller - Rejdík, T. Kořínek, M. Kořínek - Poláček, Pavel Donoval, Tuček, Stehlík - Petr Donoval, Hafenrichter
STŘÍDÁNÍ: 55. min Havlát (Rejdík)
70. min Hořák (zraněný Keller)