19. kolo: SK Stehelčeves - SK Slavoj Pozdeň

25.04.2015

Díky těžkému rozlosování na úvod jsme teprve v šestém jarním kole narazili na soupeře, proti kterému jsme nebyli outsideři. Jenže Pozdeň nás na podzim jasně převálcovala, takže nás vůbec nečekala procházka růžovým sadem. Ovšem, pokud se chceme udržet, musíme celky ze spodní části tabulky porážet.

Jenže začátek pro nás vůbec nevypadal dobře. Hned ve 3.min. po TK z ostrého úhlu nikdo z naší obrany neatakoval hráče ve výskoku na malém vápně a jen reflexivní zákrok Dlouhého nás zachránil od nejhoršího. I po následném rohu se hosté dostali k zakončení díky nedůslednému pokrytí. To nás probralo z letargie a zvýšenou bojovností jsme dostali Pozdeň pod tlak. V 11.min. to potvrdil Stehlík, nadvakrát vybojoval již ztracený míč pro Šubína, s jehož zpětnou přihrávkou si s přehledem poradil Kóňa - 1:0. Bohužel po několika minutách překvapili hosté obranu rychlým vhazováním a taktéž po zpětné přihrávce srovnali do prázdné branky - 1:1. Po nedorozumění obrany s brankářem při nás stálo velké štěstí. Dlouhý si pozdě vyběhl pro míč, který mu obrana nechávala, a přehození šlo těsně vedle. Zbytek poločasu se odehrál od vápna k vápnu za mírné převahy Pozdně. Na konci poločasu jsme opět přitlačili a vytvořili alespoň pár závarů před brankou.

Druhý poločas přinesl oboustranně nezáživný fotbal. Naši, vědomi si nutností bodovat hráli nervózně a ještě hůře než špatní hosté. Ti nevyužili obrovskou šanci v 65.min. Po chybě obrany utekl hráč po lajně a na jeho centr si nabíhali hned dva nikým neatakovaní hráči. Nepovedenou střelu vytěsnil Dlouhý konečky prstů na tyč. Byl to jediný trochu vzrušující okamžik druhé půle. Pár našich centrů do vápna pozdeňská obrana snadno odvrátila. Rozdíl mezi oběma týmy byl právě v jasné dominanci hostů před oběma brankami.

Penaltový rozstřel je disciplína, ve které jsme v probíhajícím ročníku již 5x prohráli. V první sérii oba střelci netrefili branku (Šubín bodlem nad), ve druhé a třetí byli naopak střelci úspěšní (Nešvera a Frýdl) a tak rozhodla až čtvrtá série. Na úspěšnou střelu Řezáče navázal Dlouhý výborným zákrokem a poprvé jsme si po penaltovém rozstřelu připsali i druhý bod i my.

Sestava: Dlouhý - Frýdl - Ševčík, Řezáč, Kořínek - Nešvera, Stehlík, Rejdík, Krejcar - Kóňa, Šubín

Střídání: 46.min. Keller za zraněného Kořínka