19. kolo: SK Stehelčeves - SK Slovan Dubí 3:2

28.04.2012

Prvním z vrcholů jara byl přímý souboj o první příčku se sousedy z Dubí. Pohled na tabulku jasně ukazoval, že v případě prohry se nám hodně, a možná nenávratně vzdálí náš postupový sen. Naopak výhra by nás posunula na postupovou pozici.

Hosté začali hodně aktivně, byli důraznější ve středu hřiště a opticky měli více ze hry. Precizně hrající obrana však veškeré jejich snahy poblíž naší branky mařila, naopak naši útočníci byli před dubskou brankou o poznání nebezpečnější. Vytvořili jsme si několik slibných příležitostí, největší z nich byla Hořákova hlavička nad po Stehlíkově akci již v 5.min. Skóre se prvně měnilo po půlhodině hry. Aktivní Petr D. si svým důrazem vykoledoval faul a penaltu s přehledem proměnil Poláček - 1:0.

Podstatně větší drama nabídl početné divácké kulise poločas druhý. Hned po rozehrávce jsme měli potvrdit vedení, ale ve 100% šanci Hořák dlouho váhal se zakončením sám proti brankáři, až nakonec již v tísni branku přestřelil. V 51.min. o sobě dali poprvé v utkání vědět také hosté. Hodně nám zatrnulo po centru mezi vápna na nabíhajícího útočníka, jehož střela hlavou orazítkovala břevno.Hodně kuriózním gólem vyrovnali hosté až v 55.min. Rozehrávali jsme TK na vlastní polovině poblíž půle, Poláček si míč předkopl na místo přestupku, hosté a také rozhodčí to považovali za rozehrání a průnikem do nepřipravené obrany snadno vyrovnali - 1:1. Radost hostů z vyrovnání jsme překazili již za 2.min. Špatně kopnutý roh proskákal podél branky až k Šubínovi ke vzdálenější tyči a ten kolenem od tyče opět rozradostnil domácí diváky - 2:1. Ale ani oni se neradovali dlouho a úsměvy se opět vrátili našim milým sousedům z Dubí. V 63.min. se nedomluvili při odkopu z velkého vápna Stehlík s Rejdíkem, čehož využili hosté k další akci do odkryté obrany a střelou z úhlu opět vyrovnali - 2:2. Smůlou bylo, že na obě gólové střely si Táborský sáhnul. Po tomto vyrovnání hosté hodně ožili a byli lepším týmem také proto, že nervózně hrající naši zkazili snad každou přihrávku. Z tlaku mohli hosté vytěžit i vedení. V 75.min. se dubský útočník na malém vápně již chystal ke střele, svou chybku před druhým gólem však napravil Rejdík a v poslední chvíli ukopl míč do bezpečí. Dobrým trenérovým tahem v této situaci bylo vystřídání již značně vyždímaného Šubína za Havláta. Karel přidržel balón, zklidnil naší rozehrávku a několikrát obehrál soupeře v situaci jeden na jednoho. Díky tomu jsme to opět byli my, kdo ovládl střed hřiště a v 80.min. jsme šli do třetice do i vedení. Poláčkův čtyřicetimetrový centr hlavičkoval T.Kořínek podél brankáře - 3:2. A v 85.min. mohl skórovat Poláček - ústřední postava zápasu - sám. TK z 35m brankář v domnění, že střela jde vedle, pouze kontroloval a byl hodně překvapený, že míč orazítkoval tyč.

Díky tomuto hodně důležitému vítězství máme postup stále ve svých rukách a nemusíme čekat na zaváhání svých největších rivalů, dnešního soupeře a lidické rezervy, která číhá s jednobodovým odstupem na třetí příčce. A na závět ještě dva komentáře k Šubínovu gólu na 2:1. Sám autor: "Chtěl jsem hrát nártem a hrál jsem kolenem". A slova Pažiho (myslel jsem, že jsou kamarádi): " Mates čuměl ve vápně a vono se to vod něj vodrazilo".

Sestava: Sestava: Táborský - Pavel Donoval - Poláček, T. Kořínek, M. Kořínek - Rejdík, Stehlík, Šubín, Tuček - Petr Donoval, Hořák

Střídání: 75. min. Havlát za Šubína

83min. Keller za Hořáka