19. kolo: SK Stehelčeves - Sparta Dřetovice 1:2

30.04.2011

Po delší době jsme v derby s Dřetovicemi nebyli favorité my, ale v derby prý favorité nevyhrávají...

Utkání začalo oboustranně opatrně se zajištěnými obranami a tak se hrálo se především od vápna k vápnu. Jenže i to stačilo hostům ke skórování. Hned první střela na branku v 10.min (z velkého vápna střílela nová posila hostů Poucha) se hodně zkroutila a k překvapení všech zapadla k tyči. Po obdrženém gólu jsme hlavně díky zvýšené bojovnosti v osobních soubojích zatlačili hosty k jejich vápnu. Po právu proto přišlo vyrovnání ve 22.min. Pavel D. vybojoval míč při dřetovické rozehrávce a prudkým centrem našel rychlého Tučka u vzdálenější tyče a ten nekompromisně z první zakončil. Hosté v této fázi hry pouze nakopávali míče dopředu a spoléhali na brejky, což jim téměř vyšlo ve 26.min. Chrustek střelu z úhlu s přehledem zlikvidoval.

Na hřišti však dominovalo jen jedno mužstvo. Proti našemu presingu nenacházel soupeř zbraň, avšak naší slabinou je především proměňování i těch nejvyloženějších šancí. Ve 33.min. měl 100% tutovku Šubin, který sám na malém vápně tlačil míč k tyči, ale branku minul. Hosté si uvědomili, že pasivní obrannou hrou nemají šanci a na konci poločasu nás překvapili dvěma velkými šancemi, při kterých nás jednoznačně podržel Chrustek.

Druhá půle již byla mnohem vyrovnanější, obě mužstva jakoby se spokojila s dělbou bodů se netlačila dopředu a dlouho se na hřišti nic nedělo. Postupně však Dřetovice přebírali iniciativu (že by rozdíl ve fyzičce?) a dostali se do několika menších šancí. Rozhodující moment v utkání přišel v 73min. Hosté kopali roh na bližší tyč, tam si útočník zašlápl balón, pokryl tělem dva obránce a podivným dloubákem přehodil chumel hráčů. Zbytek utkání si hosté již pohlídali. Přestože jsme v poli byli lepším a možná i fotbalovějším týmem, výhru si Dřetovice vzhledem k většímu množství šancí zasloužili. Vždyť ve druhém poločase jsme Hasmana v jejich brance vůbec neohrozili.

Sestava: Chrustek - T. Kořínek - M. Kořínek, Keller, Poláček - Havlát, Pavel Donoval, Rejdík, Stehlík - Tuček, Šubin

Střídání: 54. min Dobrý za Kellera

81. min Petlán za Havláta