19. kolo SK Stehelčeves – TJ Sparta Dřetovice 5:2 (3:2)

06.05.2018

Tak po dlouhé době velké derby! Naposledy se u nás hrálo mistrovské derby 15.6. 2013. To však bylo za úplně jiné situace v době největšího nepřátelství mezi kmeny dřetovským a naším. Dneska je situace jiná, určitě lepší. Došlo to tak daleko, že po derby se naplánovalo společné prase. Přiznávám, že jsem měl trochu strach, abychom se nezkopali a co pak chudák prase - sirota. A pro zajímavost, tipněte si, kdy jsme naposledy v derby vyhráli. Výsledek tipovačky prozradím na závěr.
Do zápasu jsme nastoupili s nejsilnější možnou sestavou, chyběl pouze Madaj. A mělo to říz! Na podzim jsem napsal, že jak podjedeme dálnici, prohráváme 2:0. Nakonec jsme si odvezli potupnou prohru 4:0. Tentokrát to však platilo obráceně, tentokrát jsme ve 3.min. po dvou gólech Nešvery vedli my. Oba byly parádní a oba hlavou. Hned na úvod ho našel Poláčkův centr a potom díky bystrosti (kde se v nich tak najednou vzala) Donovala a Kopřivy. Druhý jmenovaný na sebe upozornil gestikulací na půlce a prvně jmenovaný ho vyhledal rychle rozehraným kopem od branky. Kopřiva hbitě zatáhl po lajně a přesně našel hlavu našeho střelce. Jenže radost nám vydržela jen dvě minuty. To se k TK postavil Procházka (pro neinformované syn našeho trenéra a také stehelčevský futsalový reprezentant) a parádní střelou snížil na 2:1. Dřetováci se snažili, trochu nás přitlačili k našemu vápnu, ale ve 27 min. si opět vybrali slabou chvíli v obraně. Dlouhý pohotovým výkopem našel neudržitelného Nešveru a ten prokličkoval mezi zadáky soupeře a drze přehodil Tintěru. Svou obranu pak pomstil podobným kouskem v 36.min. Procházka a přesnou střelou na vzdálenější tyč upravil poločasové skóre.
Zatímco v první půli jsme se spíš soustředili na bránění a ke konci hráli hodně pasivně, ve druhé půli jsme ukázali i jinou ne často vídanou tvář. Začali jsme hodně útočně a najednou jsme zjistili, že dřetovická obrana je zranitelná. Nebo že by to bylo naši skvělou hrou? Asi ano, v těchto fázích jsme hráli opravdu výborně a dovedli jsme to i zúročit. V 55.min. po jednom rohovém kopu se do centru hlavou položil Stehlík a zaslouženě zvýšil na 4:2. Pomstu za podzimní potupu jsme dovršili v 75.min. Nadvakrát museli dřetovští faulovat Pázlera, aby zastavili jeho odvážný průnik. A psychologickou válku mezi Tintěrou (čekal spíš střelu nad zeď) a Donovalem vyhrál náš exekutor následného TK a míč poslal na druhý konec branky. V závěru jsme ještě měli několik šancí, největší z nich byla ta Hutra. V jeho souboji s Tintěrou byl ten zkušenější úspěšnější. A šlo se na pivo a prase.
Bylo to derby, jak se patří. Bojovné, plné tvrdých, ale férových soubojů, diváci viděli sedm krásných branek a spoustu dalších pěkných akcí. Kvalitou za hráči nezaostával ani rozhodčí Bázler, který si pochvaloval na lll. třídu nezvykle vysokou úroveň a byl překvapený, jak kámoši mimo hřiště do sebe na hřišti jdou. A ještě dlužím odpověď na otázku poslední naší výhry v derby v mistráku. 8.11. 2008!