19. kolo: SK Vinařice - SK Stehelčeves

27.04.2013

Do Vinařic jezdím rád. Pohodoví hráči, inteligentní diváci, rovné hřiště (převýšení jen 6 metrů). Tentokrát se k tomu přidala psí zima podpořená nepříjemným větrem, foukajícím do kopce, čímž se srovnávalo převýšení. Na rozdíl od minulého utkání ve Vinařicích, ve kterém jsme si definitivně zajistili před rokem postup, jsme mohli hrát v poklidu. Jenže s tím poklidem jsme to z počátku hodně přehnali . Nechali jsme domácí hrát a po dvou třech menších šancích jsme v 8.min. prohrávali 1:0. Na nepříliš prudkou střelu z 25m téměř do středu branky Chrustek vůbec nezareagoval. Gól nás naštěstí probral z letargie a najednou se situace obrátila. A naše aktivita brzy přinesla své ovoce. V 10.min. našel Stehlík kolmou přihrávkou Šubína, který se obtočil kolem obránce a střelou k tyči překvapil Detvianského očekávajícího spíš přihrávku - 1:1. Ve 14.min. využil své rychlosti Nešvera, upláchl všem po straně a místo přihrávky na nabíhající spoluhráče vystřelil z dálky a míč orazítkoval břevno. Další tutovku jsme měli ve 20.min. Pavel D. si naběhl na Poláčkův roh a hlavičkoval těsně nad. Domácí ale nechtěli zůstat pozadu a ve 23.min. zkopírovali naši předchozí akci naštěstí se stejným výsledkem. Vinařičtí měli častěji míč na kopačkách, ale obrana hrála dobře a útok byl nebezpečný. Nejvíce se do šancí dostával Petr D, až z toho byl celý seriál na pokračování s názvem jak Dony na Detviána nevyzrál. První díl - 32.min.(sólo ze strany zlikvidoval brankář nohama ) Druhý díl - 33.min. (totožná situace, Petr obstřelil brankáře i s brankou). Třetí díl - 34.min. (střela z dálky nad). Poslední šanci v poločasu měli domácí. Překvapivě rozehraný roh do strany, posunutí míče do vápna a střela. Chrustek napravil svou chybu z prvního gólu.

Do druhého poločasu vtrhli domácí podobně jako do prvního, naštěstí pro nás bez gólového efektu. Hru jsme postupně vyrovnali a v 66.min. přišel nejzajímavější úsek utkání. Nejprve Nešvera zatáhl až k rohovému praporku, tam přešel přes dva hráče a v rozhodujícím okamžiku špatně přihrál, rychlý protiútok zakončoval domácí útočník střelou nad a pak následoval jeden z nejkurióznějších gólů, které jsem kdy viděl. Chrustek vykopával míč s pomocí větru až na velké vápno soupeře a díky tvrdému povrchu míč přeskočil špatně vyběhnuvšího brankáře a do prázdné branky dorážel na brankové čáře Petr D. čímž ukradl Chrustkovi skórování - 1:2. Dlužno podotknouti, že podobně přeskočil míč Chrustka v prvém poločase jen jsme měli víc štěstí. Dlouho jsme drželi vedení, domácí hodně tlačili, ale do větší šance se prakticky nedostali. Přesto se jim povedlo vyrovnat v 79.min. Přízemní střela z 25m překvapila Chrustka, který opravdu dnes neměl svůj den. V závěru utkání pokračoval seriál Dony vers. Detvián čtvrtým (v 81.min Dony obral obránce o míč při rozehrávce ale na Ondru opět nevyzrál) a pátým dílem (v 88.min. skvělý postřeh brankáře při střele z bezprostřední vzdálenosti). Mezi tím domácí skórovali, naštěstí z ofsajdu.

Škoda. Byli jsme hodně blízko k vítězství, ale bod z venku je také dobrý. Navíc z velmi kvalitního a zajímavého utkání, což potvrdil i rozhodčí Rubeš. Svěřil se, že takhle kvalitní utkání ve lll.třídě už dlouho neviděl.

Sestava: Chrustek - Pavel Donoval - M. Kořínek, Rejdík, Poláček - Nešvera, Stehlík, Tuček, Havlát - Šubín, Petr Donoval

Střídání: 55.min. Keller za Šubína (Pavel se skvělě uvedl, prvním zákrokem si vykoledoval ŽK)