2. kolo: Baník Stochov "B" - SK Stehelčeves 3:3

29.08.2010

Po nevydařené premiéře jsme si chtěli napravit reputaci proti stochovskému béčku. To sice v úvodním kole vysoko prohrálo v Dřetovicích, ale v domácím prostředí většinou nastupují posíleni o hráče z A-mužstva. A nejinak tomu bylo i v tomto utkání.

Přesto jsme na soupeře vtrhli ve velkém stylu a domácí nevěděli, kde jim hlava stojí. Důrazné napadání již při rozehrávce obránců, a hlavně rychlá kombinace vedla již ve 4´ k našemu vedení. Po TK Tučka otevřel skóre Veselý. Ovšem hned první útok soupeře vedl k vyrovnání. Rychlonohý záložník se přehnal přes Stehlíka, jehož v rychlosti hodně limituje natažené tříslo, a jeho centr ze strany našel hlavu neobsazeného spoluhráče na malém vápně - 1:1.

Po vyrovnávacím gólu začal Stochov postupně hru vyrovnávat díky důslednějšímu obsazování našich ofenzivních hráčů, především se soustředili na výborně hrajícího Veselého, který se opět zapojil do přípravy, ve které patřil mezi naše nejlepší (pokud zapracuje na fyzičce, bude díky kolektivnějšímu přístupu ke hře minimálně rovnocennou náhradou za Hafenrichtera).

Naši však byli i nadále lepším týmem a také častěji jsme se dostávali do zakončení. V 10´ vlétl Havlát do malého vápna a jeho střela hlavou po centru Petra Donovala jen těsně minula branku. V 19´ po závaru po rohovém kopu se dobře zorientoval do staré formy se vracející Tuček a střelou k tyči překonal domácího brankáře - 1:2.

Hodně vzruchu přinesla 35´ - nejprve domácí brankář sebral na poslední chvíli míč z hlavy Petra Donovala a protiútok, který byl jak přes kopírák před naším obdrženým gólem, chytil do náruče lépe postavený Táborský. Vedení jsme však neudrželi a třetí protiútok podle známého scénáře ve 38´ vedl k vyrovnání - 2:2.

Podobně jako v prvním poločase jsme na začátku druhého zatlačili domácí k jejich velkému vápnu a po kombinaci zakončoval prudkou přízemní střelou z 25m Veselý do tyče. Jenže to bylo na dlouhé minuty z naší strany vše. Zatímco my jsme ihned po získání míče hledali bez potřebné mezihry dobře pokryté útočníky, soupeř začal kombinovat ve středu hřiště a krátkými přihrávkami rozebíral naší defenzivu. Několikrát při nás stálo velké štěstí (v 71´ Tuček po rohu vykopával z brankové čáry), a tak logicky a zaslouženě šli domácí v 77´ do vedení, byť po velké chybě Táborského, který vyběhl na penaltu na polovysoký centr a útočník se kolem něj s přehledem otočil a střílel do prázdné branky - 3:2.

Co nám v tomto utkání naštěstí nechybělo, byla velká bojovnost, a tak obdržený gól byl spíše vzpruhou. Domácí, pod vidinou blížícího se konce zápasu, se více zatáhli a snažili se ubránit tři body, což se jim nakonec vymstilo. V 83´ Veselý hlavou netrefil odkrytou šibenici, ale o minutu později jsme se přeci jenom radovali z vyrovnání. Po výkopu od naší branky proskákal míč za obranu (velkou zásluhu na tom měl Pavel Donoval, který ve výskoku čistě odblokoval soupeře) a Trník zakončil své sólo obstřelením brankáře - 3.3.

Samotný závěr utkání přinesl pěknou fotbalovou podívanou. Obě mužstva se sympaticky namísto udržování remízy snažila strhnout vítězství na svou stranu, a tak se hráči dočkali i pochvaly výborného rozhodčího Najmana, který shrnul utkání slovy: "Konečně jsem viděl utkání, které mělo náboj."

SESTAVA: Táborský - Keller - M. Kořínek, T.Kořínek, Havlát - Stehlík, Tuček, Pavel Donoval, Trník - Veselý, Petr Donoval

STŘÍDÁNÍ: 72´ Dobrý (Stehlík)