2. kolo: FC Čechie Velká Dobrá "B" - SK Stehelčeves 3:1

02.09.2012

Po úvodní remíze se jen těžko dalo očekávat, že bychom domácí ztrátu dohnali právě na Dobré. Čechie je především doma velice kvalitní, takže úvodní tlak domácích nikoho nemohl překvapit. Na dvě z tlaku vygenerované menší šance, obě zakončované hlavou po centru za obranu, jsme překvapivě odpověděli my gólovou příležitostí. Petr D. šikovně sklepl na Kellera, který postupoval sám na branku. V zakončení pouze trefil vybíhajícího brankáře. Z následného rohu hlavičkoval Šubín podél branky vedle. Že hrajeme vyrovnanou partii jsme potvrdili odpovědí po dalekonosné střele, při níž se zaskvěl Chustek. Z protiútoku se již podruhé octl v brejku Keller, trochu z úhlu však volil přihrávku pod sebe na dobíhajícího Tučka. Ani nadvakrát však přihrávku neprotlačil přes brankáře. Doberští kontrovali prakticky z dalšího protiútoku. Svou velkou výškovou převahu využili k nebezpečné hlavičce po centru do skrumáže na malé vápno. Zkrátka, bylo se na co koukat a bylo velice sympatické, že i přes mírnou převahu v poli byly naše akce mnohem nebezpečnější. To potvrdila i akce Šubína ve 32. min. Utekl svému obránci a hodně tísněn se snažil prostřelit brankáře. Vhodnější by byla přihrávka na úplně volného Kellera. Chybičku však napravil vzápětí když se rybičkou položil do ostrého centru Poláčka - 0:1. Rozhodně kandidát na gól roku. Také další jeho hlavička ve 38. min. po povedené kombinaci celé ofenzívy měla skončit brankou. Závěr poločasu byl již plně v naší režii, mezi dalšími šancemi byla nejnadějnější Rejdíkova střela po Šubinově kolmici.

Do druhého poločasu domácí prostřídali sestavu a posilněni o hráče A-mužstva začali tlakem. Množili se i jejich šance, v 54. min. opět hlavou, či v 57. min. kdy střela z úhlu lízala tyč. Některým našim hráčům začínali docházet síly, tlak domácích rostl minutu po minutě a po čtvrthodině domácí po sérii rohů srovnali na 1:1. Teprve stažení Kellera na předstopera trochu tlak eliminovalo, bohužel naše hra dopředu tím hodně ztratila a za celý druhý poločas se prakticky odehrál na naší polovině. Přežili jsme i velkou šanci v 78. min. (útočník ve vápně tak dlouho váhal se střelou, až prováhal) a zdálo se že bychom přeci jenom mohli odvést cenný bodík. Jenže co nezmohli domácí, podařilo se nám. Rychlému útočníkovi domácích se povedlo přespurtovat svého strážce a jeho centr v tísni srazil Poláček za Chrustkova záda. Naše zoufalá snaha po vyrovnání přinesla pouze rychlý protiútok do otevřené obrany a zvýšení na konečných 3:1.

Odposlechnuto z lavičky domácích slova jejich trenéra: "Kdybychom v půli prohrávali 4:0, tak by se nikdo nedivil". Co k tomu dodat?

Chrustek - Pavel Donoval - M. Kořínek, Rejdík, Poláček - Palov, Šubín, Tuček, - Petr Donoval, Keller

Střídání: 60. min. Zelenický za Palova

76. min. Dlouhý za zraněného Petra Donovala