2. kolo: SK Buštěhrad "B" - SK Stehelčeves 0:5

04.09.2011

Po úspěšně zvládnutém vstupu do nové sezóny nás ve druhém kole čekalo derby na hřišti v Buštěhradu. V přípravě jsme porazili "Áčko" na penalty, takže utkání s rezervou domácích měla být snadná záležitost. Překvapivě to však byli domácí, kteří byli na začátku utkání aktivnější. Zdá se však, že letošní naše síla je v brejcích a hned první dvě naše zteče mohli skončit brankou. V obou se ocitl díky svému důrazu Šubin, poprvé na mu na poslední chvíli ukopl míč domácí obránce a podruhé jeho oblouček přes brankáře skončil na tyči. Mezitím však měli obrovskou šanci i domácí, hlavička z malého vápna šla vysoko nad. Postupně jsme přidávali na obrátkách a i když náš výkon byl trochu profesorský, na domácí platil. Především před soupeřovou brankou jsme byli mnohem nebezpečnější a dokázali jsme se i gólově prosadit. V 18.min. po pěkně kopnutém TK Pavla D. za obranu prokázal své kvality Řezáč a hlavou otevřel skóre - 0:1, ve23.min. výborný Rejdík zatáhl míč až k postranní čáře, na jeho centr ke vzdálené tyči naskakovali oba útočníci a lépe postavený Šubin skóroval podruhé - 0:2, ve 33.min. opět zafungovala spolupráce mezi našimi útočníky, kteří se prosadili proti pěti soupeřovým hráčům. Zakončoval s velkým přehledem Hořák mezi dvěma stopery obloučkem přes vybíhajícího brankáře - 0:3 a závěrečný účet prvního poločasu podtrhl v 37.min. opět Šubin, po rohovém kopu vydoloval míč v nepřehledné situaci na brankové čáře - 0:4.

V těchto fázích zápasu jsme byli jednoznačně lepší, přehrávali jsme domácí na všech frontách, obrana pracovala téměř bezchybně a co prošlo za obranu měl s velkým sebevědomím chytající Chrustek, záloha dirigovaná neúnavným Stehlíkem rozebírala kombinacemi svůj protějšek a o důrazných útočnících již byla řeč. Měli jsme i několik dalších šancí, za zmínku stojí pěkná Tučkova střela bez přípravy z velkého vápna, kterou brankář vyboxoval na roh.

Do druhého poločasu nastoupila i nová posila Palov místo Hořáka a my jsme pokračovali v podobném duchu konce prvního poločasu. V 52.min. jsme zvýšili svůj náskok na 0:5, na zadní tyč kopnutý roh Tučka si neomylně naběhl T.Kořínek a zavěsil, jak jinak, hlavou. Buštěhradští však zdaleka nehráli tak špatně, jak ukazovalo skóre a neustále se sympaticky snažili hrát fotbal. Naši, ukolébáni dostatečným vedením, začali polevovat a zbytek utkání byl víceméně vyrovnaný, hrálo se více na naší polovině a k vidění byl docela pohledný fotbal. Nejzajímavější úsek druhého poločasu byl mezi 70. a 73.min. To šla šance za šancí na obou stranách. Naše akce střídajících hráčů Dlouhého (probil se obranou až před brankáře), Palova (polovysoký centr T.Kořínka sklepl vedle otevřené branky) a Krejcara (v sólovém úniku obešel i brankáře, pak mu však míč odskočil) byly proloženy průniky domácích naší méně koncentrovanou obranou, na vynikajícího Chrustka však nikdo nevyzrál ani po zbytek utkání a opět uhájil čisté konto. Konečná výhra i přes poněkud místy profesorský přístup je zasloužená, i když pro domácí hodně krutá.

Sestava: Chrustek - Pavel D. - M.Kořínek, T.Kořínek, Poláček - Řezáč, Stehlík, Tuček, Rejdík - Šubin, Hořák

Střídání: 45.min. Palov za Hořáka, 63.min. Krejcar za Řezáče, 67.min. Dlouhý za Šubina