2. kolo: SK Družec - SK Stehelčeves 6:0

29.08.2009

Ke druhému mistráku jsme odjížděli s odhodláním uhrát dobrý výsledek proti hodně posílené Družci. Ovšem naše improvizovaná sestava od začátku nestíhala, především v obraně jsme dosti hořeli. Velké problémy nám dělal hlavně domácí útočník Šíma, který byl snad u všech gólů v prvním poločase a jeho spoluhráči z jeho akcí snadno skórovali. Nejprve snadno obral s odkopem váhajícího Havláta na velkém vápně (6.min. 1:0), ve 14.min. překvapil Ševčíka, který nedůrazně pokrýval balón směřující do autu (2:0) a v 17.min. přehlavičkoval po TK Havláta (3:0).
Divokou dvacetiminutovku, ve které měli doberští ještě řadu šancí (např. tyč ve 12. mim.) uzavřel gólem hlavou po rohu nikým nekrytý protihráč, který přeloboval špatně vyběhnuvšího brankáře (4:0). "Svůj" gól si však Chrustek vykompenzoval v průběhu utkání několika skvělými zákroky a patřil k nejlepším našim hráčům.
Teprve po té jsme se dostali do hry i my a ve 28.min. jsme měli snad jedinou gólovou šanci. Petr Donoval však v těžké pozici neusměrnil "dlouhou nohou" centr do malého vápna.
Do druhé půle jsme nastoupili s netradičním útočníkem. Po roční pauze zaviněnou operací křížového vazu se objevil na hřišti Rejdík. Ani on však debaklu nezabránil. První akci jsme sice zakončili my střelou nad Petrem Donovalem, domácí však brzo opět převzali iniciativu a v 50.min. zatřásl naším břevnem v poločasu střídající internacionál Suchopárek. Obětavě jsme bránili a vyráželi k občasným protiútokúm. V 66.min. po TK Poláčka se odražený míč dostal na velké vápno k Pavlovi Donovalovi. Ten z dobré pozice přestřelil.
K završení skóre však stačili dva rychlé průniky naším během minuty naším defenzivním valem (70.min) a skóre se vyšplhalo na nepříjemných 6:0. Zbytek utkání jsme již naštěstí ubránili.
I přez hodně nepříznivý výsledek nemá cenu náš celek zatracovat. Domácí podali na III.třídu velice dobrý výkon a pokud budou takto pokračovat, nebudeme jediní, kdo bude z Družce odjíždět s přídělem. Také před rokem jsme ve 2.kole dostali půltucet na Dobré a věřím, že stejně jako před rokem nás tato prohra spíše poučí a nastartuje, stejně jako loni, k dobré sezóně.
SESTAVA: Chrustek - Keller - Poláček, Pavel D., Ševčík - Bombala, T.Kořínek, Stehlík, Havlát - Moucha, Petr D.
STŘÍDÁNÍ: 46.min Rejdík (Ševčík)