2. kolo SK Slavoj Pozdeň B – SK Stehelčeves 1:6 (0:4)

02.09.2018

STŘELCI: 83. Šebesta Martin - 2. Nešvera Tomáš, 5. Skořepa Stanislav, 18. Kopřiva Karel, 41. Kopřiva Karel, 71. Hafenrichter Pavel, 85. Skořepa Stanislav

Trochu s obavami jsem čekal na utkání druhého kola proti rezervě Pozdně. Po domácí prohře v minulém kole by delší neúspěch mohl zacloumat s psychikou nejen mojí. Soupeř, sice nováček, ale nevyzpytatelné jsou béčka na domácí půdě. Sestava bez defenzivních hráčů obou Kořínků, Frýdla a Panáčka, Stehlíka, který je směrem dozadu odpovědný záložník, znamenala jediné, že trenér nebude mít problémy vybírat obránce. Navíc, jakýpak výběr, když na lavičce zbyl jediný hráč, Pázler s nedoléčeným zraněním. Z ofenzívně laděných hráčů chyběl pouze Tuček.
Sestava tedy napovídala dopředu, jaký by mohl být ráz utkání a úvod to potvrdil. Hned první akce domácích dala vyniknout Dlouhému, který musel čelit prudké naštěstí ne moc umístěné ráně, a pak přišly naše chvíle vepředu. Ve 2.min. byl nepříjemně důrazný Nešvera při rozehrávce domácích, doslova obral u postranní čáry obránce o balón, navedl si ho na střed velkého vápna a umístěnou střelou k tyči otevřel skóre. Podobně chybovali domácí ještě dvakrát během čtvrthodiny. V obou případech byl tím dotěrným Skořepa u půlící čáry a obě situace vyřešil jinak. V první ve 4.min. si všiml, že brankář stojí hodně z branky a přehodil ho střelou téměř z půlky, ve druhé v 18.min. dával míč za obranu na Kopřivu. Ten si míč pustil a ve vápně přehodil opět špatně postaveného brankáře. Hra však rozhodně nebyla tak jednoznačná, jak by se podle výsledku mohlo zdát. Před třetím gólem nás domácí hodně tlačili, nedokázali však využít nebezpečné centry do vápna, ani střely z poza vápna. Teprve třetí gól je na dlouhé minuty ochromil a z toho vyplynuly i naše další šance. Zajímavé byly minuty před koncem zápasu. Ve 37.min. jsme viděli další rychlý únik Nešvery, ten sice skončil nepříliš přesnou přihrávkou, kterou však za cenu nepříjemného střetu s pozdeňským stoperem prodloužil Kopřiva na Kracíka před branku a ten se taktickou kličkou brankáři nechal zfaulovat. Jenže naše penalty, věčný evergreen. Tentokrát kopal kdysi vyhlášený exekutor Poláček. No, za stavu 3:0 to tolik nebolelo, jenže náš příhodou rozveselený tým jaksi zapomněl, že hra pokračuje a najednou se do našeho vápna vřítili tři pozdeňští na osamoceného Donovala. Tomu hodně vypomohl Dlouhý vyběhnutím a pádem pod nohy střílejícího hráče, nicméně míč se odrazil na malé vápno a střela do odkryté branky (to byl, myslím, záměr) letěla vysoko nad ochrannou síť. Dlouhé minuty prohledávali pořadatelé les za bránou. Naše produktivita v tomto utkání byla nevídaná, takže do poločasu to bylo 4:0 po, téměř bych řekl, inteligentní akci. Donoval na našem velkém vápně centrem hledal Kopřivu na půlce, ten si míč v hlavičkovém souboji pustil, utekl překvapené obraně a ve vápně soupeře přehodil nešťastného brankáře.
I přes to, že o přestávce se v kabině vzpomínalo na zápas v Kačicích někdy před pěti lety, který jsme měli podobně rozehraný a nedotáhli ho do vítězného konce, jsme druhý poločas začali hodně laxně. Ale zkrátím to, aby mi zase nebylo vyčteno, že jsou mé postřehy příliš dlouhé i na moje náročné čtenářstvo. Šance soupeře přibývali díky naší bezstarostnosti, jediný zodpovědný Baky v bráně čaroval a je jeho zásluha, že se utkání nezdramatizovalo. A tak již jen fakta: 58.min skvělý Bakyho zákrok nohou, 63.min břevno naší branky, 71.min Hafenrichter 5:0 (v době největšího tlaku soupeře uvolnil Skořepa centrem z hloubi pole střelce do volného prostoru před velké vápno Pozdně a ten si píchnul míč podél vyběhnuvšího brankáře. Dostal se sice až k postranní čáře, ale i z ní trefil prázdnou branku) 83.min domácí po zásluze snížil Šebesta (opět dva volní hráči ve vápně). 85.min Skořepa 6:1 (Standa měl ve druhé půli několik nepřesných střeleckých pokusů a za aktivitu si zasloužil dát svůj druhý gól. Tentokrát to zabalil na naší půlce, oba útočníci mu roztáhli pohybem obranu a on zakončil střelou podél brankáře).
Nestává se u nás často, abychom byli lepší dopředu než vzadu. Možná to bylo brzkým vedením, po kterém už se nám nechtělo tolik vracet. Jenže přijdou produktivnější soupeři a také Dlouhý nemusí takhle zachytat a pak by se nám to mohlo vymstít. Soupeře nutno pochválit, že zápas nezabalili a až do konce se snažili hrát pohledný útočný fotbal. Líto je mi obou brankářů, Našeho, že neudržel čisté konto, soupeřovu, že mu spoluhráči vůbec nepomohli a některé góly, na kterých měl svůj podíl, padli po fatálních chybách v poli.