2. kolo: SK Stehelčeves - FC Koleč

30.08.2014

V loňské sezóně bylo málo týmů, se kterými jsme dvakrát zvítězili. Náš soupeř ve druhém kole Koleč, patřil mezi ně. Především podzimní výhra doma (3:1) byla překvapivá, protože na podzim měla Koleč fazónu. To naopak jaro bylo pro našeho soupeře tristní a nesestoupil jen díky podzimním bodům. Naše výhra 3:0 byla stejně jednoznačná jako průběh zápasu, ve kterém se o vzruch postaral náš na rozhodčího ústnatý kapitán Stehlík svým vyloučením. Jenže přes léto Koleč posílila a především jeden hráč hodně větral naší obranu.

V aktuálním utkání jsme museli vyhrát. Po úvodní trochu nešťastné prohře nás v dalších kolech čekaly dva těžké zápasy na hřištích možná největších favoritů v Žižicích a ve Velvarech, pak sice doma s Uhy, jenže bez již dopředu avizovaných šesti hráčů vesměs základní sestavy a posléze ven a také by se mohlo stát, že bychom byli po šesti kolech bez bodu. Sice jsme již od třetí minuty vedli díky ukázkové akci po ose Stehlík (dlouhý centr, který měl oči) Vitner (skvělý únik po straně a přesná přihrávka do vápna) Tuček (chladnokrevné zakončení k tyči) - 1:0, ale hosté měli více ze hry a že nás nečeká procházka růžovým sadem bylo zřejmé. Zvláště se mi líbil malý rtuťovitý záložník, který byl snad všude. Teprve o půlku jsem byl upozorněn, že jsou dva a jsou stejní. Aha, dvojčata. Naše obrana však fungovala dobře, lépe než stejná řada soupeře, kterým dělali naši rychlí ofenzivní hráči problémy. Ve 26.min. jim pláchl Tuček, od brankové čáry zpětnou přihrávkou oslovil Frýdla a jeho hlavičku vyrazil výborný brankář na roh a něm špičkou vykopl střelu Donovala. Do zajímavé šance se dostal ve 33.min. Šubín doběhl si balón za obranu a zezadu držen za dres dravě postupoval do vápna, kde byl ještě faulován brankářem. I tak se dostal k zakončení, ale z úhlu již nezakončil přesně. Největší šanci měli hosté v minutě 35-té. Střelu z rohu malého vápna Dlouhý vytěsnil.

Po vyrovnaném začátku druhého poločasu nás hosté zatlačili na naší polovinu, jejich snahy však končily na velkém vápně. Z tlaku hostů však přišel náš TK z půlky. Na centr do vápna si naběhl Stehlík a hlavou přehodil brankáře - 2:0. V 50.min. jsme si málem zkomplikovali dobře rozehrané utkání. Stehlíkovo špatné krytí balónu vystihlo jedno z dvojčat, centrovaný míč měl odkopnout Kořínek, ale jen promáchl. Michal však svou chybu ještě stačil napravit a skluzem na ve vápně zmařil největší šanci hostů. O minutu později hosté kopali první ze série někdy i hodně diskutabilních TK za hranicí šestnáctky (tentokrát do zdi). Nemyslím si, že by nás chtěl mladý nezkušený rozhodčí pan Wolf nějak šidit, spíš několikrát nedovedl rozlišit co je ještě v mezích pravidel a kulantně řečeno, občas pískal necitlivě. Hosté však nedovedli nabízené šance využít. Byli sice hodně kousaví, místo pěkného fotbalu viděli diváci nelítostný boj uprostřed hřiště bez výraznějších šancí na obou stranách. Vyjímkou byla 74.min. kdy kolečský obránce namazal Tučkovi a jeho centr poslal podél brankáře Šubín do sítě - 3:0. Nic jsme však hostům nezůstali dlužni, protože již o dvě minuty později jsme jim i my darovali branku. Skákavá střela z 25m proklouzla Dlouhému pod rukama - 3:1 a zdramatizovat naší cestu za prvními body v sezóně mohla 87.min, kdy po dalším TK se najednou octli čtyři hráči soupeře sami na zadní tyči. Situaci hasil na poslední chvíli Vitner odkopem na roh.

I přes výhru a dobrý náš výkon se nedá říci, že by Koleč byla horší než minulý týden Zichovec. Rozdíl byl jen ten, že tentokrát soupeř nevyužil naše zbytečné chyby v rozehrávce a naopak my jsme své ance dokázali využít.

Sestava: Dlouhý - Keller- Kořínek, Stehlík, Poláček - Frýdl, Rejdík, Donoval, Vitner - Šubín, Tuček

Střídání: 70.min. Müller za Donovala,

80.min. Raif za Frýdla

88.min. Ševčík za Šubína