2. kolo Stehelčeves – Otvovice 6:1 (5:0)

31.08.2019

STŘELCI: 6. Krejčí Jan, 11. Nešvera Tomáš, 22. Krejčí Jan, 25. Krejčí Jan, 44. Nešvera Tomáš, 80. Nešvera Tomáš - 75. Dlouhý Jan (vl.)

Fakt nezdařená premiéra. O to nezdařilejší, že Kopolovičovo zranění, kvůli kterému v Neuměřicích nedohrál, se ukázalo vážnější, rentgen odhalil zlomeninu nad kotníkem. A hrnulo se to dál. V týdnu se obnovilo zranění kolene Poláčkovi, Frýdl v práci, další ještě na dovolené a nové omluvenky přicházeli. Bál jsem se každého pípnutí esemesky. Nakonec se před zápasem s nepříjemnými Otvovicemi sešla rovná jedenáctka hráčů. Oproti minulému utkání se však vrátili Stehlík, Skořepa a Krejčí a po tříměsíční pauze také Michal Kořínek.

A účast těchto se vzápětí ukázala jako klíčová. Od prvních minut jsme na hřišti dominovali, brzy padli i branky a skóre utěšeně narůstalo. První gól padl již v 6.min. a byl premiérový pro Krejčího. Odražený míč po TK umístil z velkého vápna k tyči. Také na dalších gólech měla nová posila velkou zásluhu. Před druhým gólem v 11.min. získal na půlce balón a vymyslel pěkné posunutí na Skořepu. I tomu to fotbalově pálí, takže po jeho přihrávce do volného prostoru měl Nešvera na obstřelení brankáře hodně času. Třetí a čtvrtý dal sám. Ve 22.min. po trochu neuspořádané desetiminutovce, kdy míč lítal od vápna k vápnu, víc ve vzduchu než na zemi, mu oplatil Skořepa přihrávku, Krejčí si přehodil míč na svou pravačku a opět umístil k tyči. Ve 25.min. předvedl Skořepa svou rychlost a hbitost, vypíchl míč těžkopádnému soupeři a vřítil se za obranu sledován pouze Krejčím. Přestože mohl zakončovat sám, ukázal svou zkušenost a na hattrick přihrál Krejčímu. I u nás je, Honzo, dobrým zvykem za hattrick dát metr. Bohužel tímto skončila legrace. Po půlhodině hry si nešťastně šlápl Skořepa na míč a po nekontrolovaném pádu si vymkl loket. Navíc i u něj rentgen odhalil zlomeninu, takže i pro něj podzim nejspíš skončil. 4:0 byl však slušný náskok, a protože soupeř byl do té doby neškodný a řekl bych, že i překvapivě krotký, věřili jsme, že i v deseti zvítězíme. Soustředili jsme se na ofenzívu, a když po faulu na odvážně pronikajícího Stehlíka zvýšil Nešvera z TK na 5:0 gólem roku (přes zeď k vinklu od břevna, do země a do branky), bylo o naší výhře rozhodnuto již v prvním poločase. A nic na tom nezměnil ani natažený sval Rejdíka.

Do druhé půle se na předstopera stáhnul Kopřiva a kulhající Rejdík se postavil do útoku. Paži vypadal tak nebezpečně, že na to hosté zareagovali tak, že ho hlídala hned trojice obránců. Poctivě jsme bránili a až na pár střel jsme bez problémů, pravda, bezzubé hosty k ničemu nepustili. Naopak v 67.min. po rychlém průniku s chutí hrajícího Nešvery a jeho centru do vápna mohl Krejcar skórovat střelou ze vzduchu. Brankář hostů včas zareagoval. Teprve pak se mohl také předvést náš brankář. A předvedl se hned natřikrát. Poprvé při střele k tyči, podruhé při zákroku nohami při střele z malého vápna a napotřetí, když si centr z rohu plácnul sám do branky (75.min.) Snížení dalo hostům malinkou naději a možná i trochu víc otevřeli obranu. Kulhajícího Rejdíka hlídali již jen dva obránci, přesto několikrát sklepával na rychlonohé záložníky, kteří individuálně jednoznačně předčili těžkopádnou obranu Otvovic a i prakticky v devíti bez Skořepy jsme byli lepším týmem a po zkompletování druhého hattricku Nešvery jsme naprosto zaslouženě zvítězili 6:1.