2. kolo TJ Sokol Neuměřice – SK Stehelčeves 1:2 na penalty (0:1)

05.09.2020

STŘELCI: 57. Fundák Michal (pen.) - 22. Kopřiva Karel

Neuměřice, to je naše noční můra. Loni jsme se s nimi tahali o sestup, předloni s jasným outsiderem prohráli doma 0:4 a pamatuji, že jsme prohráli i s jejich béčkem. Letos, vzhledem k naší kvalitě mnozí předpovídali búra v síti domácích. I já to tak viděl, byť s povzdechem, že jde o Neuměřice... . Oproti minulému týdnu ze sestavy vypadli Stehlík (rodinné povinnosti), zraněný Rejdík a Nešvera (dny města Kladna). K dispozici byl ale Panáček a premiéru v mistrovském utkání si odbyl Mikula.

Začátek utkání probíhal přesně podle předpokladů. Jasně jsme na hřišti dominovali a domácí, kteří se prakticky nedostali za půlku, mnohdy jen přihlíželi naším akcím. Žádná z nich však nebyla dotažena do finále. Bylo jen otázkou času, kdy se některá z mnohých šancí ujme. Jenže se to vše poněkud zkomplikovalo. První komplikací bylo zranění Skořepy, který do utkání nastoupil s bolavým tříslem. Náš tlak sice polevil, ale i nadále jsme byli lepším týmem. Mužem (komplikovaným) prvního poločasu byl Kopřiva. Byl u všeho, co ovlivnilo vývoj zápasu. Nejprve napadající Dobeš přinutil přihrát obránce do vlastního vápna kde si hbitý Karlos vykoledoval penaltu, kterou však trochu lehkomyslně poslal do břevna. Posléze svou chybu napravil, když naběhl do volného prostoru na centr Hafenrichtera a hlavou otevřel skóre. Hafenrichterovo sólo z vlastní poloviny a přesný centr měli na gólu velkou zásluhu. Po gólu jsme trochu polevili a tak se ke slovu dostali i Neuměřice. Nejprve nebezpečně centrovali ze strany a dobíhající hráč byl na místě o krok později, pak v závaru se míč nebezpečně odrážel z nohy na nohu. A na konci poločasu, když už jsme měli zase hru pod kontrolou zaúřadoval do třetice Kopřiva. Pravda je, že byl ze zadu okopávaný, stále měl však míč na noze a tak neměl přestat hrát a lomit rukama a láteřit směrem k rozhodčímu. A když dostal žlutou, neměl i nadále sdělovat rozhodčímu své niterné pocity ("To si děláš prdel, za tohle žlutou"). Červená v ruce rozhodčího byla jeho odměna.

Do druhého poločasu nastoupili domácí s odhodláním využít nabídnuté přesilovky. Zmrazit je mohl hned úvod, když Krejčí kopal TK za rohem velkého vápna. Všichni čekali centr, míč se však stočil na branku a poskočil na břevno. Pak nás však soupeř hodně zatlačil prakticky celý poločas jsme nevěděli, kde nám hlava stojí. Štafetu po muži prvního poločasu převzal náš brankář, také debutant, kterého k nám přivedl právě on. Krob dvakrát hasil situaci včasným výběhem pod nohy útočníků, na potřetí mu to nevyšlo a po jeho faulu domácí srovnali z penalty. Víc však z množství pološancí nezískali i díky obětavé hře celého mančaftu a navzdory mírné nepřízni slabého rozhodčího Nikla.

Penaltový rozstřel je také naše velká slabina. Jeden připomenu, právě v Neměřicích jsme ze čtyř penalt při nedali. A začali jsme v podobném duchu. Kořínek 4m nad. Naštěstí ve 4.sérii Krob vystihl střelu a pak až do 9.série se ani jeden exekutor nemýlil. A tak si to mezi sebou rozdali v desáté brankáři. Krob s přehledem proměnil, aby vzápětí svého kolegu vychytal.Jo, Neuměřice, to je naše černá můra... . Kopřiva si od DK vysloužil tři zápasy naostro.