2.kolo Tuřany - SK Stehelčeves

29.08.2015

Poslední utkání v Tuřanech (vyhráli jsme 2:1) v předloňské sezóně rozhodlo o tom, že domácí s definitivní platností sestoupí do nejnižší soutěže. Jenže po roce jsou zpátky a podobný výsledek, tedy naše vítězství jsem očekával i nyní. Vždyť oproti utkání s Uhami jsme posílili o trojici TOP hráčů - Šubína, Tučka a Nešveru.

A začátek utkání potvrzoval mé očekávání. S lehkostí jsme se dostávali až do bezprostřední blízkosti domácí branky především díky rychlostně i technicky dobře vybavenému Nešverovi. Bohužel, z jeho strany chyběla přesná přihrávka, takže domácí jeho centry odkopávali dopředu. Na krátkém hřišti se tato taktika ukazovala jako účinná, protože hbití domácí útočníci z podobných nákopů se dostávali do nebezpečnějších šancí než my. Navíc jakoby zjistili, že se proti nám dá hrát a postupně se osmělovali. Přidali na své pověstné tvrdosti a najednou jich bylo plné hřiště. Naše obrana tentokrát vůbec nepůsobila kompaktním dojmem a to i přes to, že Donoval a Kořínek byli jediní dva hráči, kteří odváděli po celý zápas vysoký standard. Problém byl hlavně jinde. Tuřanská záloha začala přehrávat naší, přesněji řečeno, překopávané míče přes zálohu si dobíhali tuřanští záložníci většinou nepokryti svými protějšky ze zálohy. Naše jediné štěstí bylo, že při několika závarech před naší brankou jim zcela evidentně míč překážel a v jednom případě na našem malém vápně dokonce jeden z útočníků suploval naší obranu a doslova ukopl míč svému kolegovi ve vyložené šanci. Nejblíže ke vstřelení branky byli však ve 26.min, když prohlédl náš pokus o ofsaidsystém záložník domácích a z druhé vlny si naběhl pro míč. V hodně nebezpečné pozici však střílel vysoko nad.

I přes výše popsané naše nedostatky byla první půle vyrovnaná a remíza odpovídala dění na hřišti. Jenže o půli byl nucen pro zranění odstoupit Stehlík, do té doby strůjce naší hry a nám se rázem rozpadla jakákoli koncepce. Nezmohli jsme se na nic jiného, než na odkopy od brány. Záloha nefungovala a útok nebyl vůbec (ten přestal fungovat někdy po čtvrthodině první půle). Odkopnuté míče jako by se odráželi od zdi a přetížená obrana nevěděla, kde jí hlava stojí. A tak v 51.min šli domácí do zaslouženého vedení. Po přihrávce za obranu měl útočník Tuřan dostatek času i klidu ke kličce brankáři a dával do prázdné branky - 1:0. O dvě minuty později zvýšili domácí vedení na 2:0 z penalty po naprosto zbytečném faulu Nešvery v rohu velkého vápna a přítomným bylo jasné, že všechny body zůstanou doma. Po odchodu Stehlíka se totiž nenašel nikdo, kdo by se pokusil dát naší hře nějaký smysl. Moc nepomohlo ani vystřídání obou útočníků, mladým sice nechyběla bojovnost, proti zkušené obraně se však prosazovali těžce také proto, že neměli podporu zálohy. Dovršit naše trápení mohla 59.min. Střela ze 30m lízla vnější část tyčky. Teprve v poslední dvacetiminutovce utkání jsme se osvobodili z tlaku, avšak pár individuálních snah Tučka či Nešvery se ukličkovalo za bohorovného přihlížení zbytku naší ofenzívy mezi domácí obranou. Jedinou šanci utkání jsme si vytvořili v 60.min. Na Poláčkův roh si dobře naskočil Nešvera, jeho hlavička však skončila autovým vhazováním Tuřan. Zbytek utkání si domácí hlídali výsledek a bez problémů čelili našemu chaotickému tlaku bez nápadu a občas prověřili naši otevřenou obranu rychlým brejkem. Ten v poslední minutě utkání skončil po hlavičce na naší tyči.

V minulém utkání nastoupili naši hráči s tričky pod dresy s nápisem "Dnes pro tebe Helčo", a podali bojovný výkon. Jen doufám, že v dnešním utkání nechali trika doma. To by si, chudák holka, nezasloužila.

Dlouhý - Donoval - Kořínek, Řezáč, Rejdík - Poláček, Stehlík, Tuček, Nešvera - Šubín, Panáček

45.min Pázler za Stehlíka,

54.min Kóňa za Panáčka,

72.min Muller za Šubína

77.min Krejcar za Tučka