20. kolo: Baník Švermov - SK Stehelčeves 5:2

07.05.2011

Na hřiště nepříjemného Švermova jsme jeli s vědomím, že nemáme co ztratit, naopak, že můžeme hodně získat. Překvapivě jsme začali utkání v mnohem větší pohodě a přehrávali jsme domácí hlavně ve středu pole. Taktika domácích hrát vše dopředu na jejich výraznou oporu Růžičku však vyšla hned ve 12.min. Rychlý útočník si trochu se štěstím obhodil M.Kořínka a přesný centr na penaltu dorazil jeho kolega v útoku za záda bezmocného Chrustka - 1:0.

K rychlému vyrovnání nám pomohlo, snad poprvé od začátku soutěže velké štěstí a obrovská chyba nejistého brankáře domácích. Těžkopádná obrana hodně chybovala a po jedné z chyb se v 15.min. dostal Tuček náhodně k míči. Jeho padající list z 30m směrem k bráně brankář neudržel v rukou a naplácal si ho do sítě - 1:1

Zbytek poločasu se nesl ve znamení vyrovnané hry v poli, překvapivě my byli ti fotbalovější bez efektu směrem k soupeřově brance.Výjimkou byla gólová šance ve 42.min. To se výborně uvolnil Šubin přihrál na malé vápno a tam nejprve Rejdík a pak Dobrý se marně snažili prostřelit chumel hráčů. Naopak domácí se před Chrustka dostávali rychlými kontry. Ovšem ten byl k nepřekonání, zlikvidoval tři tutovky ( 25., 29. a 38.min) a hlavně jeho zásluhou se šlo do kabin za nerozhodného stavu. To však bohužel již bez Stehlíka, který se ve 40.min. zranil.

Hned od začátku druhé půle bylo jasné, že se s námi domácí o body dělit nechtějí a zle nám zatápěli. V 50.min. opět zaúřadoval Růžička, nacpal se ve vápně před M.Kořínka a ten mu nechtěně brnknul o patu. Štěstí však při nás stálo i tentokrát, penaltu sám postižený kopl vedle. A tak gól padl k překvapení všech na druhé straně. Poprvé jsme se dostali k soupeřově vápnu a rychlý protiútok řešili domácí pouze faulem . TK z 20m přetáhl Tuček na Šubinovu hlavu a ten potvrdil svou pověst nebezpečného střelce - 1:2

Hodně lichotivý výsledek jsme drželi až do 30.min. Po drtivém tlaku domácích, kterému jsme odolávali jen s vypětím všech sil přišel dlouhý balón za obranu a prudký centr na malé vápno. V souboji všudypřítomný Růžička nejenže překonal vyběhnuvšího Chrustka, ale ještě mu přišlápl nohu tak nešťastně, že mu poranil jeho načaté koleno. Do branky se stáhl Tuček, a vzhledem k tomu, že již před tím také pro zranění odstoupil Šubin, naše koncepce se definitivně zhroutila a švermovští nám začali sázet jeden gól za druhým (38., 42. a 45.min,) až se skóre vyhouplo na konečných 5:2.

Sestava: Chrustek - T. Kořínek - M. Kořínek, Keller, Poláček - Havlát, Pavel Donoval, Rejdík, Stehlík - Tuček Šubin

Střídání: 40. min Dobrý za Stehlíka

70. min Petlán za Šubina

75. min Dlouhý za Chrustka