20. kolo: SK Stehelčeves - AFK Svinařov

04.05.2013

Pokud jsem minule psal, že k utkání jsme shlíželi s obavami, tak o utkání se Svinařovem to platilo dvojnásob. Bez Donovalů, Havláta a Dlouhého (všichni v zaměstnání), Nešvery (začala mu atletická sezóna), a s nejistým startem Ševčíka a zraněného Šubína byl pokyn od trenéra jasný - přišel jsem na hřiště s kopačkami... Naštěstí se letos poprvé objevil Palov, obětavě nastoupil Šubín a na soupisce se také objevilo jméno Tomáš Kořínek! Takže má premiéra po 21 letech se, díky Bohu, nekonala.

Obě mužstva se na úvod presentovala po gólové šanci. Ve 3.min. hosté zahrávali roh a po naší minele se dostali ke střele z malého vápna a na druhé straně v 8.min. Stehlík zatáhl středem hřiště, přesně přihrál Tučkovi, který přestože si míč šteloval hodně dlouho nastřelil tyč. Od hostů hrozilo nebezpečí především z levé strany od rychlého záložníka a díky tomu se také ujali v 11.min. vedení. Hostující hráč přesprintoval Ševčíka a nadýchaným milimetrovým obloučkem přes Poláčka našel spoluhráče na malém vápně - 0:1. Dlužno podotknouti, že to nebyl první protiútok, při kterém naše ofenzíva propadla. Obdržený gól naše hráče trochu nakopl a v 19.min. velice velmi zdařile zahrál TK Poláček a Šubín rybičkou vyrovnal. Jelikož jsem ho před zápasem popíchl, že nohou nemůže (kvůli zranění) a hlavou neumí, byla první jeho starost, jestli jsem dobře viděl. Vyrovnaná podobně jako skóre byla i hra, a také šance se vyrovnaně střídaly na obou stranách. Ve 26.minutě byli na tahu hosté. Míč opět propadl obranou a dobíhajícího hráče nohama vychytal Chrustek. Podobnou šanci měli i ve 31.min., Chrustek však vytáhl zázračný zákrok a opět dokázal svůj skvělý postřeh. Jen kdyby neměl tak neadekvátně hlasitý projev vůči spoluhráčům. Kontrovali jsme po individuální akci nejlepšího muže na hřišti Stehlíka, jenž našel Řezáče na velkém vápně a na jeho nekompromisní střelu neměl svinařovský brankář pražádnou šanci. Teprve opakovaný videozáznam objevil nepatrnou teč Tučka, který tak k zápisu do střelecké listiny přišel jak slepý k houslím. Do kabin sice jdeme s vedením, ale hosté jsou velice nebezpeční především při standardních situacích díky hbitým a urostlým útočníkům.


Druhý poločas se hrál již více v naší režii, především díky již zmiňovanému Stehlíkovi, který také vypracoval pro Řezáče velkou šanci v 54.min., když si v kombinaci pomohl se Šubínem. Nadále jsme ohrožovali soupeřovu branku především dalekonosnými střelami, nejnebezpečnější z nich byla Řezáčova 66.min., kterou brankář jen z obtížemi vyrazil před sebe. Nadvakrát se ještě snažil dorazit Tuček. Tomu se povedl posléze i TK ze20m. Zakroucená střela ke vzdálenější tyči mířila přesně pod šibenici, postrádala však razanci a brankář jí vyškrábl na roh. Také při akci Řezáče byl nejfrekventovanější muž hostů na místě. Náš útočník si prostrčil skákající balón mezi obránci hrudí, dostal se však moc blízko k brankáři a nestačil již zakončit. Množství nevyužitých šancí, až jsem si říkal, aby nás to nemrzelo. Pro nás hodně očekávaný okamžik přišel v 83.min. Na hřiště přišel po jedenácti měsících Tóma Kořínek. Moc se mu sice na hřiště nechtělo a asi kdyby nechybělo tolik hráčů, ani by ho to nenapadlo, ale hned jeho první střet s míčem byl tvrdý souboj o míč a pro něj vítězný. Vítězný je pro něj už samotný fakt, že může hrát a všichni mu určitě přejeme hodně fotbalových radostí.


Sestava: Chrustek - Keller - M. Kořínek, Rejdík, Poláček - Krejcar, Stehlík, Tuček, Ševčík - Šubín, Řezáč

Střídání: 45.min. Palov za Ševčíka

67.min. Müller za Šubína

83.min. T. Kořínek za Krejcara