20. kolo: SK Stehelčeves - SK Vinařice 4:3

08.05.2010

Vinařice, bojující o záchranu, neměly být pro náš rozjetý stroj žádný problém. Ovšem hned od začátku zápasu se strhla divoká branková smršť, ve které jsme bohužel tahali za kratší konec. Hosté nás překvapili zbraněmi, které jsme hojně využívali v minulém zápase ve Lhotě - rychlost, důraz a bojovnost. Při standardkách a centrech do vápna naše obrana nestíhala pokrývat útočníky Vinařic a tak nebylo divu, že v 8´ jsme prohrávali 0:2. Již první akce hostů skončila gólem. Po rohu propadl míč klubkem hráčů až na zadní tyč, kde číhal opuštěný útočník. Také při druhé brance nebyl po centru od lajny hráč na malém vápně vůbec bráněn.

Ani Vinařická obrana nebyla bezchybná a dovolila nám vrátit se brzy do hry. Ve 13´ našel Poláček svým TK téměř z půlky Stehlíka, který přistrčil na volného Trníka a ten snížil na 1:2. Zdálo se, že začínáme zvedat hlavu, ale v 15´ přišel další centr do vápna na zapomenutého útočníka, kterého však ve skórování zastoupil na poslední chvíli zasahující T.Kořínek - 1:3. Po tyči Trníka v 17´ ukončil divokou půlhodinku v 25´ po rohu T.Kořínek opět hlavou, tentokrát do té správné branky - 2:3.

Hosté byli nadále velmi nebezpeční a po jejich dvou vyložených šancích (břevno po rohu v 27. minutě a rychlý průnik vinařského kapitána v minutě 32. - Chrustek reflexivně vykopl). Teprve na konci poločasu jsme srovnali krok a nebyli po TK daleko od vyrovnání. Ve 40. minutě 3 naši hráči v malém vápně neusměrnili míč za záda Ondry Detvianského ve vinařské brance a ve 41. minutě Petr D. míč pouze lízl hlavou.

Šťastné vyrovnání přišlo hned na začátku druhé půle a gól se hodně podobal prvnímu vinařskému. Do branky dorážel po rohu u vzdálenější tyče Trník - 3:3. A štěstí stálo dál při nás, Vinařice byly lepší, avšak své velké šance již neproměňovali. Nejblíže ke gólu byly po hodině hry. Nejprve Chrustek tradičně špatně vyběhl a odkrytou branku útočník jen těsně minul, po chvíli zbytečně ztratil na půlce míč Tuček a nejlepší hráč na hřišti, rychlonohý kapitán soupeře, utekl celé obraně, avšak ani on branku netrefil.

Z naší strany stojí za zmínku snad jen závar před vinařskou brankou po rohu v 75. minutě a pak samozřejmě minuta 80. TK Poláčka se odrazil od tyče a poskakujíc po brankové čáře přes celou branku zapadl do sítě - 4:3. Na odpověď již vinařským nezbyly síly a odjížděli s pocitem zbytečně ztracených 3bodů, které jim mohly hodně pomoci v boji o záchranu.

SESTAVA: Chrustek - Keller - Rejdík, T. Kořínek, M. Kořínek - Havlát, Tuček, Pavel Donoval, Stehlík - Trník, Petr Donoval

STŘÍDÁNÍ: 50. min Hořák (Trník)