20. kolo: Sokol Braškov "B" - SK Stehelčeves 2:2

05.05.2012

Po možná trochu šťastném vítězství v minulém kole nás čekal další hodně nepříjemný soupeř Braškovská rezerva, která především doma, posílena áčkaři (tentokrát se v sestavě objevila i okresní hvězda Nachtigal) je hodně silná a o body obrala oba naše největší rivaly.

Jenže naši s drobnými korekturami v sestavě se do domácích hned od začátku obuli se značným sebevědomím a již v první pětiminutovce jsme vytěžili tři rohové kopy a jednu šanci. Oblouček z chumlu hráčů vyrážel brankář konečky prstů nad. Ovšem přišel první protiútok domácích a už jsme prohrávali. V 7. min. po autovém vhazování přišla rychlá přihrávka na neobsazeného hráče a ten střelou do protipohybu brankáře otevřel skóre. Z gólu jsme se rychle oklepali a sevřeli domácí do obrovského tlaku. Utěšeně přibývali rohy a přišly i dvě nadějné hlavičky T. Kořínka a hlavně Rejdíka (na penaltě přímo proti odkryté brance střílel nad). Vyrovnali jsme ve 32. min. Po rychlé kolmé ukázkové akci po ose Rejdík - Stehlík - Petr D. následovala přihrávka po zemi za obranu, kam skluzem doklouzal Šubín - 1:1. Do poločasu jsme mohli góly přidat po šancích Tučka (2x) a Rejdíka. I tak je nutno naše hráče za první poločas pochválit, určitě to byl nejlepší poločas na jaře, předvedli jsme hodně bojovnou hru s agresivním napadáním a množstvím pohledných akcí. Domnívám se, že tomu hodně napomohlo zařazení výborného Šubína do středu zálohy, kterému se v útoku nedařilo tolik jako na podzim. Také Tuček v útoku byl výraznější než v minulých kolech.

Bohužel druhý poločas již nebyl z naší strany tak dobrý, domácí přeci jenom začali vystrkovat růžky. I tak jsme na hřišti dominovali my a také brankových příležitostí jsme měli více. V 59. min. mohl skórovat hlavou po přetaženém Poláčkově rohu T. Kořínek. Rušná byla 61. min. Po chybě Táborského, který si vyběhl pro míč daleko z branky k brankové čáře a míč mu proklouzl pod tělem. Centr před opuštěnou branku na poslední chvíli ukopl před dobíhajícím útočníkem M. Kořínek. Z rychlého protiútoku posadil pěkný centr na Tučkovu hlavu Petr D. I tato střela však skončila nad. A z dalšího protiútoku zakončovali domácí prudkou střelou ze 30 m. V 71. min. jsme se po zásluze dostali do vedení. Po jednom z mnoha centrů do vápna domácí stoper nahradil naše útočníky, ukázal jim, jak se hlavou trefuje branka - 1:2. Příklad si z něj však naši nevzali. V 78. min. Po ostrém rohu exekutora Poláčka hlavičkoval u bližší tyče Petr D. vedle. V tu chvíli mě napadlo, že když nedáme branku ani z takové pozice, tak si snad ani nezasloužíme vyhrát. A bohužel, moje myšlenka byla vyslyšena. Vinu však nutno hledati jinde. Poslední desetiminutovku jsme totiž jasně propadli z taktiky. Zatáhli jsme se naprosto zbytečně do obrany, když už jsme měli míč na kopačkách, místo abychom ho podrželi a zklidnili hru, snažili jsme se co nejrychleji ohrozit branku soupeře, jako bychom to byli my kdo prohrává. A zkušení domácí naší zbrklosti stoprocentně využili a 2 min. před koncem srovnali na 2:2. První střelu po centru z TK z vlastní poloviny Táborský ještě vyrazil na tyč, na dorážku byl však krátký.

Sestava: Táborský - Pavel Donoval - Poláček, T. Kořínek, M. Kořínek - Rejdík, Stehlík, Šubín, Palov - Petr Donoval, Tuček

Střídání: 50. min. Hořák za Palova

80. min. Keller za Šubína