20. kolo TJ Sokol Neuměřice – SK Stehelčeves 2:1np (0:1)

04.05.2019

STŘELCI: 57. Zavadil Jan - 11. Kopřiva Karel
0:4. To byl podzimní výsledek domácího utkání s Neuměřicemi, které patří k nejohroženějším mančaftům soutěže. Byl to jednoznačně náš nejhorší výkon v probíhajícím ročníku a výsledek tomu odpovídal. Úkolem dnešního utkání tedy bylo napravit dojem a vzhledem k minulé prohře s Tuřanami to platilo dvojnásobně. V sestavě sice chybělo hodně opor především ze zadních řad, takže bylo nutné hodně přeskupit hráče, ale i tak byla kvalita na naší straně.
Neuměřice začali navíc s velkým despektem a i podle reakcí domácího publika bylo jedinou jejich snahou nedostat zbytečný příděl. My jsme hráli uvolněně, vzadu nerušeně kombinovali a snadno hledali prostor pro ohrožení branky soupeře. Dařilo se nám i akce zakončovat, sice nepřesně, ale zdálo se jen otázkou času, kdy to tam začne padat. Hrdinou utkání mohl být Kopřiva, v první čtvrthodině měl na noze tři góly, skóroval jen v prostředním případě, když lobem přehodil brankáře, který předtím musel pod nohy pronikajícího Skořepy. V prvním a třetím případě minul na malém vápně prázdnou branku. Branku také minuly dvě střely Stehlíka a střela Skořepy šla do břevna. Domácí se na naší půlku dostávali sporadicky, vše s přehledem řešila nově utvořená stoperská dvojice Hafenrichter - Kořínek. Jen ve 25.min. nám zatrnulo, když po našem špatně rozehrané autu před brankou domácích šel hráč do brejku a Dlouhý reflexivně špičkou kopačky ztlumil střelu. Jenže postupně soupeř pochopil průhledný systém naší hry. Vše jsme museli hrát přes Skořepu, protože Stehlíka dobře střežil neuměřický špílmachr (platilo to i obráceně). Navíc domácí zjistili, že oba kraje jsou dosti propustné a svou hru těmto skutečnostem dovedně přizpůsobili. A najednou se začal obraz hry měnit. Domácí nadále bránili, soustředili na však více na Skořepu a každou příležitost využívali k rychlým kontrům po stranách. V prvním poločasu jim to přineslo ještě jednu gólovou šanci. Hned několik našich hráčů propadlo při bránění a osamělý hráč na malém vápně neusměrnil míč do prázdné branky. Před koncem poločasu se ještě jednou dostal ke střele Skořepa, krásnou ranou z voleje minul o pár decimetrů.
Druhý poločas jsme sice začali velkým tlakem, ale postupně se zápas vracel do zaběhlých kolejí z konce poločasu prvního, koledovali jsme si tak dlouho, až jsme si vykoledovali. V 57.min. další rychlý brejk již Zavadil zakončil hlavou přesně. Naše hra ztratila jakoukoli koncepci, zmohli jsme se jen na nakopávání balónů přes zálohu, ale dobře hlídaní útočníci se bez podpory zálohy nezmohli vůbec na nic. Během poločasu nás Neuměřice několikrát vzadu přečíslili, v jeden moment postupovala hned čtveřice hráčů na osamoceného Hafenrichtera a v poslední minutě po dalším přečíslení zachránil skvělým zákrokem Dlouhý alespoň bod.
To, co jsme předvedli při penaltách radši nekomentovat. Z pěti proměnil pouze Nešvera ve druhé sérii, Stehlík, Kořínek, Hafenrichter i Skořepa neproměnili. Nic nepomohlo, že Dlouhý dvě penallty chytil.
A ještě zajímavost. Pořád prohráváme a pořád jsme druzí.
Z první čtyřky jsme totiž bodovali pouze my, Uhy dokonce dostali bůra v Pozdni.