20.kolo: Viktorie Černuc - SK Stehelčeves

03.05.2015

Ambiciózní a mladý tým Černuce má do budoucna určitě vyšší cíle než jen hrát lll.třídu a dobře si pamatujeme jejich obrovské zklamání při jejich loňské prohře na našem hřišti, když nám doma před tím nasypali rovný půltucet.

Výkop utkání jsme protahovali, co to šlo. Marně jsme totiž vyhlíželi tři klíčové hráče - rybáře Tučka, Nešveru a Šubína, kteří se zatoulali na výletě na ryby. Podařilo se to o dobrou čtvrthodinu a kupodivu jsme první čtyři minuty nepustili soupeře na naši polovinu. Jenže pak přišla první akce domácích a hned hořelo. Hlavička po trestňáku orazítkovala tyč. A od té doby nám Černuc prakticky nepůjčila míč. Jenže vzadu jsme měli výborného Frýdla, který byl všude zavčasu a neomylně sbíral veškeré balóny, kterými záloha posílala dopředu rychlá křídla. Pokud něco prošlo, ještě tam byl Dlouhý, který na jaře chytá ve velké pohodě. A tak jsme se dokopali až do 24.min., kdy se do hry zapojili dva rybáři a hra se rázem vyrovnala. Jenže pak přišla nešťastná 36.min. Po ostrém zákroku odkulhal Stehlík a než se stačil do hry zapojit Tuček, v oslabení jsme inkasovali. Oblouček za obranu hlavičkoval hráč křížem ke vzdálenější tyči a vzhledem ke kvalitám soupeře to s námi nevypadalo dobře - 1:0. Ve 43.min. jsme poprvé zahrozili také my. Po kombinační akci rybářů zakončoval Tuček střelou z velkého vápna a domácí brankář jen kontroloval. Míč bohužel neměl správnou výšku. A těsně před koncem opět po akci Šubína si při zakončení na velkém vápně nerozuměli Tuček s Kóňou. Tuček se ještě dostal ke střele a odražený míč napálil Kóňa z velkého úhlu do brankáře.

Druhá půle začala mírným tlakem domácích a hra plynula v poklidu až do 58.min. V té se po nenápadné akci dostal za naší obranu domácí útočník a jeho střela skončila již podruhé v tomto utkání na tyči. Dorážku již Dlouhý zlikvidoval. S náskokem spokojení domácí však trochu podcenili další průběh utkání. Naší silnou zbraní jsou dlouhé Řezáčovy auty. Po jednom z nich v 62.min. sice Černucká obrana odvrátila (naopak největší naší slabinou na jaře je hra hlavou v obou vápnech). Míč však do vápna vrátil Krejcar a bojovník Tuček, jehož kapitánská páska na ruce ho vybudila ke skvělému výkonu, se nic nezalekl převahy domácích ve vápně a překvapil střelou k tyči - 1:1. A místo nudného závěru zápas gradoval do finále. Soupeř zvýšil otáčky, ale naši hnáni vidinou zisku bodu se kterým se moc nepočítalo, rychlost černuckých mladíků eliminovali nasazením a nezměrnou bojovností. Jak rozdílný přístup proti zápasu s Uhami. Bohužel, na toto nasazení doplatil Šubín, který se vrátil hluboko do naší poloviny vypomoci obraně a při obranném zákroku si v 73.min. zranil koleno. A protože na lavičce náhradníků již nikdo nebyl, dohrávali jsme v deseti. Dlouhé a těžké minuty nás čekali. Ale naše bojovnost slavila úspěch. V 76.min. doběhl ztracený míč Nešvera, uvolnil se a zpětnou přihrávkou našel Krejcara na vápně. Ten se na svou střelu hodně soustředil, aby šla hlavně na bránu a od zad bránícího hráče se odrazila do nekryté části branky - 1:2. A vypuklo to správné peklo. Černuc rozhodně nechtěla prohrát. Přitlačili nás k našemu vápnu, ale naše obrana skvěle pracovala a několika výbornými zákroky podržel náš tým Dlouhý.

Největší strůjci překvapivého vítězství byli určitě Tuček, Dlouhý a Frýdl. Posledně jmenovaný v závěru utkání sváděl psychologický boj s rozhodčím. Potřeboval čtvrtou žlutou kartu, protože v příštím utkání bude chybět z pracovních důvodů. Několikrát si před výkopy autu převazoval kopačky a opíral se o zábradlí za brankou. Jenže rozhodčí věděl, o co mu jde, což vysvětloval i černuckým fanouškům. Vrcholem bylo, když rozehrával TK z naší půlky a dlouhé desítky vteřin vyčkával, takže rozhodčímu Jandačovi nezbývalo, než mu kartu udělit. Pomstil se za to více než pětiminutovým nastavením.

Dlouhý - Frýdl - Kořínek, Řezáč, Ševčík - Krejcar, Stehlík, Muller, Rejdík - Kóňa, Furthner

24.min. Šubín a Nešvera za Furthnera a Mullera

37.min. Tuček za Stehlíka