21. kolo: SK Běleč - SK Stehelčeves 4:2

11.05.2013

Po čtyřech utkání v řadě, ve kterých jsme nepoznali hořkost porážky, jsme cítili šanci i na půdě jednoho z favoritů Bělče, která naopak v posledních kolech nepodávala oslnivé výkony. Podle toho také vypadal úvod utkání. Zatlačili jsme soupeře a již ve 3. min. mohl skórovat Stehlík po průniku obranou až na malé vápno. Vyběhnuvší brankář v pádu vyrazil nohama. Jenže možná ten fakt, že soupeře snadno přehráváme, nám nasadil do hlav, že se nic nemůže stát. Nevaroval nás ani rychlý kontr do hodně otevřené obrany v 8 .min. který hasil až Chrustek. Posléze jsme vypracovali za domácí šanci sami. M. Kořínek odkopával ne příliš zdařile míč před dotírajícím útočníkem, "našel" Poláčka na velkém vápně a ten hlavičkoval těsně vedle branky bezmocně přihlížejícího Chrustka. Toho to samozřejmě řádně rozezlilo a až do konce utkání spílal svým spoluhráčům ještě více než normálně. Nezklidnila ho ani naše šance v 15. min. Šubín skluzem centr do vápna neusměrnil do branky a po dvou dorážkách pálil Petr D. nad. To však již domácí byli na hřišti více vidět než my a také byli mnohem produktivnější a své dvě velké příležitosti v 18. min. a ve 24. min. zužitkovali. Na centr z autové čáry nabíhali hned tři neobsazení hráči a hlavička k tyči jednoho z nich byla nechytatelná - 1:0. A posléze po ztrátě míče na půlce našel křížný centr za vytaženou obranu hráče, který v poklidu obstřelil Chrustka - 2:0. Po obdrženém gólu jsme opět přitlačili soupeře, ale na těžkém terénu jsme klouzali o poznání více než domácí, vázla tím pádem přihrávka a naše kombinace byla hodně těžkopádná. No a ta produktivita! Po Stehlíkově střele z dálky klouzl míč na rozbahněném terénu před brankářem a jen se od něj odrazil k Petrovi D. Jeho dorážku klečící brankář vytáhnul semaforem, za který by se nemusel stydět ani Pavelec. Přímočařejší soupeř kontroval rychlými protiútoky. Ve 30. min. přehráli dva útočníci celou naší obrannou linii a oblouček přes Chrustka skončil těsně nad brankou.

I přes nepříznivý stav a mírnou převahu soupeře naděje stále žila. Zvláště když jsme hned z první naší akce ve druhém poločasu snížili na 2:1. Opět to byl Stehlík, který vypracoval příležitost Petrovi D. a ten obhodil brankáře domácích. Jenže se ukázalo, že to byla z naší strany labutí píseň. Bělečtí předváděli silový fotbal, vyhrávali všechny souboje a do konce utkání nás odsoudili do role statistů. Na 3:1 zvýšili v 61. min, když po sérii našich nepřesných odkopů ve vápně přišla zpětná přihrávka a přesná polovysoká střela k tyči a na 4:1 v minutě 65. Po rohu zasunul do prázdné branky neobsazený hráč na malém vápně. A mohlo být i mnohem hůř. Minimálně tři tutovky vychytal Chrustek a několik dalších šancí spálili domácí sami. Přesto jsme z Bělče odjížděli s celkem přijatelným výsledkem. V samém závěru utkání jsme připomněli divákům, že i my umíme hrát fotbal. Kombinace Stehlíka s Kellerem rozebrala obranu soupeře, následoval křížný centr na Tučka, který byl celkem zbytečně podražen (byl již hodně ze střeleckého úhlu) a Poláček z penalty snížil na 4:2.

Tak a je to. Po úspěšné sérii nás Běleč posadila na zadek do bláta na jejich hřišti. Darebný výkon a možná i trochu nechuť porvat se s nepříjemným tvrdým soupeřem. I když třeba Michal Kořínek se s nejlepším hráčem domácích srdnatě rval celý zápas. Nakolik relevantní je výmluva, že většina domácích měla na neregulérním terénu lepší obutí?

Sestava:Chrustek - Pavel Donoval - M. Kořínek, Rejdík, Poláček - Palov, Stehlík, Tuček, Havlát - Petr Donoval, Šubín

Střídání: 45. min Krejcar a Řezáč za Havláta a Rejdíka

66. min Palov za Kellera

70. min Müller za Šubína