21. kolo: SK Doksy "B" - SK Stehelčeves 1:3

16.05.2010

V přímém souboji o čtvrtou příčku jsme se utkali s dokeským béčkem. Navíc po sobotní ztrátě Unhoště by se vítěz přiblížil na bod od pomyslné bedny.

Utkání začalo v naší režii, přehrávali jsme soupeře kombinací ve středu hřiště a překvapivě snadno se dostávali do šancí. Záhy jsme šli také do vedení po typické akci z dílny naší útočné dvojky. Hafenrichter utekl svému strážci po křídle až k brankové čáře a jeho těžkou přihrávku na velké vápno dobře zpracoval Petr Donoval a nedal domácímu brankáři šanci - 0:1 (8´).

Po čtvrthodině se soupeř přeci jenom začínal osmělovat, ale naše obrana dirigovaná Kellerem pracovala oproti minulému utkání nesrovnatelně lépe. Také Chrustek tentokráte působil jistým dojmem a s přehledem likvidoval centry do malého vápna, které nám často dělají problémy. Na svém místě byl i u největší šance domácích ve 22´, po ztrátě míče při rozehrávce na půlce (chyboval T. Kořínek). Naopak nejistě působil brankář domácích, kterého ve 26´ málem přehlavičkoval v souboji na malém vápně Tuček.

Dvakrát v průběhu poločasu Hafenrichter jen těsně minul ze vzdálenosti 20 m domácí branku, aby napotřetí ze stejného místa parádně trefil k tyči (36´) a zaslouženě zvýšil naše vedení na 0:2.

Druhý poločas začal v poklidném tempu a zdálo se, že domácí jsou smířeni s výsledkem a že nemají dostatek sil a vůle ještě se porvat o bodový zisk. Jenže pak přišla obvyklá Chrustkova chyba. Zbytečně vyběhl až k velkému vápnu proti útočníkovi, se kterým se však dobře vracel náš obránce a z celé akce by asi nebylo nic. Útočník domácích však využil odkryté branky a píchl míč podél brankáře - 1:2 (57´).

Doksy se vrátily do zápasu. Najednou jich všude bylo víc než našich hráčů, kterým chyběl pohyb a vázla kombinace. Ovšem drama se nekonalo. V 67´ jsme viděli nejkrásnější akci zápasu. Kombinací, do které se zapojila polovina našeho mužstva, jsme dokonale rozebrali dokeskou obranu a na 1:3 zakončoval T. Kořínek.

Domácí se i nadále snažili, ale díky naší obraně se vůbec nedostávali do zakončení. Naopak ještě jsme mohli v závěru utkání zvýšit skóre my. V 87´ nastřelil Hafenrichter tyč a o minutu později postupoval s Pavlem Donovalem sám na jednoho obránce. Místo přihrávky však zvolil individuální akci se kterou však neuspěl.

Celkový náš výkon lze hodnotit kladně, soupeře jsme v podstatě k ničemu nepustili a nebýt množství zkažených přihrávek, mohl být rozdíl ještě větší. Z hráčů vedle tradičních opor, nutno vyzvednout výkon Tučka, který ke své obvyklé snaze přidal i dobrou přihrávku a odvahu v osobních soubojích. Pokud zopakujeme dnešní výkon, mají se Dřetovice na co těšit.

SESTAVA: Chrustek - Keller - Poláček, T. Kořínek, M. Kořínek - Hořák, Tuček, Pavel Donoval, Stehlík - Hafenrichter, Petr Donoval

STŘÍDÁNÍ: 46´ Zeman (Hořák) 72´ Rejdík (Keller)